×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Introvertās mākslas festivāla “Ad Lucem” koncertā “Nakts Meditācija” uzstāsies Metjū Bārlijs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No šodienas, 5. decembra ir sākusies biļešu tirdzniecība uz Introvertās mākslas festivāla “Ad Lucem 2014”  īpašo koncertu „nakts meditācija” ar izcilā britu čellista Metjū Bārlija piedalīšanos. Koncerts notiks 2014. gada 2. augustā no plkst. 22:00 līdz 3. augusta plkst. 06:00 Rīgas kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kā viens no „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programas pasākumiem.

Festivāla nakts koncerts ir īpaša tradīcija, ko 2010. gada vasarā uzsāka izcilais britu čellists Metjū Bārlijs, sniedzot vārdiem neaprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garumā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, klausītāji no saulrieta līdz saullēktam varēs gremdēties brīnišķīgajā akustiskā un elektriskā čella skanējumā – gan sēdus, gan guļus, uz segām, guļammaisiem vai krēsliem, iemiegot un pamostoties, nonākt citā, neikdienišķā uztveres dimensijā, visas nakts garumā paliekot nepārtrauktā mūzikas valdzinājumā.

Metjū Bārlijsir sajūsminājis festivāla klausītājus jau vairākus gadus, muzicējot gan solokoncertos, gan kopā ar orķestri „Kremerata Baltica” un pianistu Antonu Ļahovski, bet leģendāru slavu iemantojuši viņa izpildītie koncerti visas nakts garumā. „Pasaules drosmīgākais čellists!”, „Vārdiem neaprakstāma spēle!”, „Šokējošais čells!” – tie ir laikrakstu virsraksti, kas pavada M. Bārlija radošumu visā pasaulē. Mūziķis tiešām ir ievērojams ar savu brīvību – uzdrīkstēšanos pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, ko tam palīdz viņa virtuozā čella spēle, apbrīnojamās improvizēšanas spējas, atvērtība neparastām idejām, eksperimentiem un citām kultūrām, kā arī patiešām dziļa lietu būtības izpratne. M. Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstu ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot, gan atskaņojot Baha svītas, mūsdienu mūziku un savas kompozīcijas, gan arī veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, muzicējot ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem, Londonas grime reperiem, strādājot ar studentiem, kā arī pasniedzot savu paša radīto improvizācijas metodi pasaules vadošo orķestru mūziķiem.

Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem” ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa, miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. “Ad Lucem” latīņu valodā nozīmē “uz gaismu”, kas festivāla kontekstā apzīmē radošumu un gaismu ikvienā cilvēkā. Sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu. 2014. gadā Introvertās mākslas festivāls notiks jau 13. reizi.

Plašāka informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+