×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

Invalīdi jau var pieteikties asistenta pakalpojumiem izglītības ieguvei (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai cilvēki ar invaliditāti laikus varētu pieteikties asistenta pakalpojumiem izglītības ieguves laikā, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK) pēc atzinuma var vērsties mēnesi ātrāk – jau no 1. augusta. To paredz izmaiņas Ministru kabineta “Noteikumos par individuālo rehabilitācijas plānu personai ar prognozējamu invaliditāti un personai ar invaliditāti”.

 

Atgādinām, ka no šā gada 1. septembra 7 – 18 gadus veciem bērniem un cilvēkiem ar I vai II invaliditātes grupu būs iespēja saņemt no valsts budžeta apmaksātus asistentu pakalpojumus pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai vispārējās pamatizglītības, profesionālās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, kā arī profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

Lai saņemtu šādu palīdzību skolā, no 1. augusta VDEĀVK sniedz ieteikumus pakalpojuma nepieciešamībai. Ja VDEĀVK individuālajā rehabilitācijas plānā būs ieteikusi izmantot asistentu, iegūstot izglītību, cilvēks ar asistentu varēs uzsākt mācības izvēlētajā skolā jau no 1. septembra. Ārstējošais ārsts vai ģimenes ārsts aizpildīs un izsniegs personai vai nosūtīs uz VDEĀVK individuālā rehabilitācijas plāna veidlapu, kurā norādīs paredzētos turpmākās ārstēšanas un nepieciešamības gadījumā arī medicīniskās rehabilitācijas pasākumus.

VDEĀVK arī izsniegs cilvēkam ar invaliditāti vai viņa likumiskajam pārstāvim plāna veidlapu ar saviem ieteikumiem. Ja invaliditāte jau ir noteikta, individuālo rehabilitācijas plānu varēs izveidot, izmantojot portālā Latvija.lv pieejamo e-pakalpojumu. Pēc tam būs jāgriežas pašvaldības sociālajā dienestā, bet izglītības iestādē jāiesniedz iesniegums par asistenta pakalpojuma piešķiršanu kopā ar individuālo rehabilitācijas plānu. Visbeidzot izglītības iestāde izvērtēs cilvēka atbilstību asistenta pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem un pieņems lēmumu par šī pakalpojuma piešķiršanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+