×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Invalīdiem, bāreņiem un represētajiem transporta biļetes būs jāpērk par pilnu maksu (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdībā iesniegti noteikumu grozījumu projekti par braukšanas maksas atvieglojumiem, kas paredz, ka personām ar pirmo vai otro invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un politiski represētām personām nāksies sabiedriskā transporta biļeti iegādāties par pilnu maksu un braukšanas izdevumus pēc tam kompensēs Satiksmes ministrija no valsts budžeta.

Kompensācija notikšot bezskaidras naudas veidā saskaņā ar sabiedriskā transporta pakalpojuma apmaksu, savukārt pasažieriem transporta pakalpojuma apmaksai jāizmanto tāds maksāšanas līdzeklis, kas ir saistīts ar tādu iestāžu norēķinu kontu, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā piedalās noguldījumu garantiju fondā.

Patlaban personām, kurām valsts noteikusi braukšanas maksas atvieglojumus, braukšanas biļetes tiek izsniegtas, uzrādot attiecīgai kategorijai atbilstošu apliecību. Minēto pasažieru uzskaite sabiedriskajā transportā tiek organizēta, izsniedzot tiem braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu – biļeti, kurai ir piemērota 100% atlaide.

Ar jauno kārtību tikšot nodrošināts, ka pasažieris pārvadātajam par kompensējamu transporta pakalpojumu veic bezskaidras naudas apmaksu, tādējādi varēšot veikt uzskaiti, kas ir apmaksājis transporta pakalpojumu, kā arī neatkarīgu naudas plūsmas un nodokļu uzskaiti.

Noteikumu grozījumos skaidrots, ka jaunā jaunā kārtība jānodrošina ne vēlāk kā līdz 2016.gada 1.janvārim.

Noteikumu grozījumu projekta anotācijā norādīts, ka esošā uzskaites kārtība ir neprecīza un, iespējams, rada nepamatotus izdevumus valsts budžetam, jo valstij saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir jākompensē pārvadātajiem nesaņemtie ieņēmumi par personu ar braukšanas maksas atvieglojumiem pārvadāšanu.

Projekta tiesiskais regulējums paredz, ka jaunās kārtības ieviešanas rezultātā tikšot ieekonomēts finanšu līdzekļu apjoms, kurš ir paredzēts zaudējumu segšanai personām, kurām ir noteikti braukšanas maksas atvieglojumi, līdz pieciem miljoniem eiro. Sistēmas ieviešana turpmāk nodrošināšot arī bezskaidras naudas norēķinu iespējas sabiedriskajā transportā maksas pasažieriem.

Jaunajos noteikumu grozījumos arī paredzēts svītrot tādas normas, kas līdz šim paredzēja pārvadātājam kompensēt nesaņemtos ieņēmumus par tādu pasažieru pārvadāšanu, kuriem noteikti braukšanas maksas atvieglojumi.

Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks, kurš ir parakstījis valdībā iesniegtos noteikumu grozījumu projektus, “Nozare.lv” skaidroja, ka jaunās sistēmas, kā viņš dēvēja – elektroniskās sistēmas – ieviešanas jēga esot novērst krāpnieciskās darbības un panākt precīzu uzskaiti, cik cilvēku atvieglojumus izmanto. Patlaban projekts esot tikai saskaņošanas stadijā. Viņš pieļāva, ka būs dažādas ieinteresētās puses ar dažādiem iebildumiem, taču, ko mainot, vienmēr esot arī jāparedz minimālas neērtības.

Kā ziņots, lai nodrošinātu jautājumu par sabiedriskajā transportā pārvadāto personu ar invaliditāti uzskaites un identificēšanas problēmu analīzi un izstrādātu priekšlikumus problēmu risināšanai, tika izveidota darba grupa Pārresoru koordinācijas centra vadībā ar uzdevumu sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par sabiedriskajā transportā pārvadāto personu uzskaiti un identificēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. ko darit tiem invalidiem kuri dzivo pansionātos

 2. TE KAUT KAS NAV SKAIDRS-uzradies kārtējais tautas musinātājs! NETICIET šIM MURGAM!!!

 3. Lūk kā valsts domā par mums. Gan man, gan bērnam ir grupa un ārsti ir bieži jāapmeklē,pat jābrauc ir uz Rīgu. Dzīvojam dziļos laukos, tagad vispār nekur netiksim, pat uz veikalu pēc maizes un bērnam skola ir 20 km attālumā. domāju ka daudziem cilvēkiem kuri dzīvo laukos šī būs vēl viena problēma. Bagātnieks jau var izdomāt visādus likumus..Cilvēkiem kuriem ir piešķirti braukšanas atvieglojumi viņi nav bez pamata.
  dusmas uz mūsu valsti,nav brīnums ka visi aizbrauc.

 4. Lielai daļai trūkst līdzekļu minimālo vajadzību apmierināšanai. Šāds jauninājums prasīs papildus “apgrozāmos līdzekļus”, kas vedinās uz bērnu atstāšanu bez uzraudzības, kā arī vienkāršu nebraukšanu, jo nebūs € par ko braukt.
  Daži savu pensiju vienkārši notrallina, bet arī tad viņiem pastāv iespēja aizbraukt pie ārsta vai kur citur pēc maizes gabala.
  Ar šiem grozījumiem pieaugs saslimstība un neārstēšanās, attiecīgi palielināsies mirstība un saasināsies dažādas saslimstības.
  Lai saņemtu jau iztērēto atkal būs kaut kur jādodas, jāiesniedz biļetes utt, kas saistās atkal ar papildus braucienu – tātad papildus maksājums, bez kura iepriekš varējām iztikt.
  Redzot kā notiek šo kategoriju pārvadāšana, izskatās, ka vis ir vislabākajā kārtībā. Iegādājoties biļeti apliecības tiek pārbaudītas. Arī kontroles dienesti pārbauda bezmaksas braucēja apliecību. Nav saprotams kurā vietā var rasties “pierakstījumi”?
  Kategoriski esmu pret šādas jaunas apmaksas sistēmas ieviešanu kategorijām kura šodien sabiedrisko transportu izmanto bez maksas. Īpaši attiecībā uz bērniem.

 5. Es nesaprotu, kam šī uzskaite būs izdevīga? Kaut kādiem mūllāpiem paskatīties un pabrīnīties, cik tad mums te ir sabiedriskajā transportā braukājošo fiziski neveselo vai atpalikušo cilvēku, plus vēl bāreņu un to represēto personu? Kam ir interesanti šis cirks – veikt kaut kādas mistiskās uzskaites, bet labums nevienam reāls nav. Vismaz man kā vēl invaliditāti nenokārtojušam cilvēkam man labums nekāds nav no šī teātra. Man ir tāda sajūta, ka kaut kādi tirliņi nezina, no kurienes lai nauda ieplūst vai kā sev lai izdomā darbu, tad izdomā noņemties ar muļķībām, pie tam neproduktīvām darbībām. Tas ir tiešām stulbi. Tas ir kā tad, kad apsola ka atskaitīts to naudu atpakaļ, jā protams, sazin kad, kad vairs nebūs mājās ko ēst. Visādi šiki deputāti staigā jaunos uzvalkos, brauc ar labu labajiem auto, bet te – nabagam jāatdod, jāizvelk, vēl jāizdomā no kurienes izvilkt pēdējo naudu, lai aizbrauktu līdz ārstam vai uz skolu vai citur. Itkā šīs personas (bāreņi un citi pieminētie) jau tā nebūtu gana cietuši dzīvē 🙁

 6. Mans komentārs pazuda kā nebijis !!! Drīz Eiropas deputātu vēlēšanas -pārsteigumi būs !!!

 7. Kārtējā nejēdzība, kā tādi tautas ienaidnieki, kā šis Pēteris Vilks, nonāk atbildīgos amatos??? Vienotība ielikusi kārtējo stulbeni? Skaidrs, ka mums VISIEM kopā jāpretojas šai idejai visiem spēkiem!!!!!!!

 8. Tālāk jau vairs laikam nav kur – esmu mamma ar četriem bērniem.Lai nokļūtu ar autobusu uz tuvāko pilsētu, katram jāmaksā 2.20 eiro.Kopā tas sastāda 11, un, lai atbrauktu mājās, vēlreiz tikpat.
  Tātad, lai aizbrauktu pie ārstiem, iepirkt pāriku un citas nepieciešamās lietas, vai arī ,lai apmeklētu kādu pasākumu,maksājot tikai par biļetēm ir jāšķiras no 22 ero, kas manai ģimenei ir pietiekoši liela summa. Tas nozīmē, ka itin daudzas ģimenes tagad domās, kurš brauks, kurš pacietīgi gaidīs mājās. Un, nedod Dievs,ja kas mammai prom esot mājās atgadās – tīrākās šausmas!
  Tā mīļie tik turpiniet… es ar saviem bērniem visticamāk pie tuvākās izdevības pametam šo valsti, lai kā arī negribas to darīt. Jūs neļaujiet mums izdzīvot, par dzīvošanu vispār nav runas!

  • pareizi darīsiet. Nav te vairs par ko dzīvot. Man bija doma kārtot pašai invaliditāti, pabalsts būtu, bet ja transports nebūs, ko tad? Tie stulbeņi laikam domā, ka fizioterapeitu nodarbības vai iešana pie ārstiem jebkur maksā mazu naudu un ka invalīdu dzīve jau tāpat ir beigusies. Kur nu vēl bāreņu. Jezus. Būtu man labāka veselība, pati brauktu prom un nebarotu no savas kabatas Rīgas bagātos deputātus. Bet kur var aizbraukt, ja mugura čupā..

 9. Latvijas valdība ir stulbuma augstākā pakāpe, viņi vispār nejēdz ko dara! Piem., ja cilv. ar inval. nau darba un iztiek tikai no pabalstiem, šis cilvēks var braukt arī bez tās biļetes!
  Es, kā invalīds, netaisos braukt pa maksu!

 10. latvija idiotu valsts.

 11. Tas ir murgs. Kamer to naudu atmaksās. Un ja vajag steidzami kur noklut. Piem, man 18gadi un ir barena aplieciba, man ir jaapmekle skola, kas atrodas 80km no majam, un darba man pagaidam nav, ar kadu naudu, tad es maksāšu par biļeti???

 12. bet ja cilv. ar inval. nav tās skaidrās naudas ar ko,piemēram, aizbraukt pie ārsta vai atgriezties mājās no slimnīcas,kur ticis iazvests ar ĀP; veselais un bagātais otra ādā nekad neielīdīs kamēr pašam vai tuviniekiem kas tāds neatgadīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+