×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Invalīdiem vilcieni ne visur aizsniedzami; cer uz zemās grīdas vilcieniem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ingrīdai Aišpurei kustību traucējumi ir jau no bērnības. Viņa daudzus gadus dzīvojusi Priedainē, un vilciens bija vienīgais transportlīdzeklis, lai tiktu uz darbu Rīgā. Viņa stāsta: “Peroni ir zemi, bet kāpnes par augstu. Tagad dažiem vilcieniem ir vairāk pakāpienu, bet tas ir par maz, lai brīvi iekļūtu vilcienā. Ja ir iespējams, izmantoju mašīnu, lai nokļūtu tur, kur nepieciešams.” Viņa arī salīdzina Latvijas vilcienu satiksmi ar Angliju: “Tur gan nebija problēmas.” Priedaine nav to staciju vidū, kurās var izmantot pacēlāju.

Personas ar ierobežotām pārvietošanās spējām ir spiestas savu braucienu pieteikt 48 stundas pirms brauciena, turklāt tikai deviņās stacijās, kurās VAS “Latvijas dzelzceļš” sniedz pakalpojumus personas iecelšanai un izcelšanai no vilciena ar mobilo pacēlāju. Lielākā daļa no dzelzceļa stacijām un vilcieniem nav pielāgoti personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Ir pagājuši jau divi gadi kopš brīža, kad apvienībai “Apeirons” tika solīta labiekārtota vilcienu infrastruktūra Latvijā. Apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperts Aigars Bolis atzīst: “Mēs tiekam baroti ar solījumiem par zemās grīdas vilcieniem kaut kad gaišā nākotnē.”

Uzņēmums VAS “Latvijas dzelzceļš” personām ar īpašām vajadzībām sniedz savus pakalpojumus bez maksas, bet mobilā pacēlāja izmantošana, kas personai palīdzētu iekļūt un izkļūt no vilciena, no 153 dzelzceļa stacijām ir pieejama tikai deviņās dzelzceļa stacijās: Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē-2, Jelgavā, Krustpilī, Dubultos, Saulkrastos, Siguldā un Vaivaros. Brauciens ir jāpiesaka pa telefonu vai elektroniskā veidā 48 stundas iepriekš, bet šo pakalpojumu var pieteikt tikai darbdienās no plkst. 8 līdz 17.

Aigars Bolis uzskata, ka tā ir liela problēma, ka brauciens jāpiesaka 48 stundas iepriekš: “Jebkuram viesim, kurš atbrauc uz Latviju, šis pakalpojums automātiski tiek liegts. Viņš jau saplāno, kur un kad būs vilcienā, bet tas nav iespējams.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ne jau tikai invalīdiem, pat vienkārši cilvēkiem gados ir grūti iekāpt vilcienā ar tik nenormāli augstiem pakāpieniem. Rīgas stacijā izkāpjot, jākrīt kā no jumta.

  2. Viss jau ir skaisti bet Priedaines stacija ir slēdzamo staciju sarakstā. Augstie vai zemie peroni, bet paliks tikai 7.autobuss.

Draugiem Facebook Twitter Google+