×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Invaliditātes apliecībās ir iestrādāti pretviltošanas elementi

invalidszime_LETA

Jaunajās invaliditātes apliecībās ir iestrādāti vairāki aizsargmehānismi, lai apliecības būtu drošākas pret viltojumiem un ērtāk lietojamas. Daži no tiem ir redzami tikai ultravioletā apgaismojumā, norāda Labklājības ministrija (LM).

Vienlaikus LM ir saņemta informācija par atsevišķiem gadījumiem, kad cilvēkiem ar invaliditāti ir liegta iespēja bez maksas izmantot visa veida sabiedrisko transportu, jo invaliditātes apliecībās pretviltošanas elementi nav saskatīti.

Tāpat LM informē, ka patlaban vienlaicīgi apritē ir arī vecā parauga invaliditātes apliecības, kuras bija izsniegtas līdz 2012.gada 31.oktobrim un kuru derīguma termiņš ir uz noteikto invaliditātes laiku, bet ne ilgāk kā 10 gadus. Līdz ar to bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošanai ir derīgas abu paraugu invaliditātes apliecības.

Atgādinām, ka sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot, uzrādot invaliditātes apliecību. Tā saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 26.jūnija noteikumiem Nr.450 “Noteikumi par invaliditāti apliecinoša dokumenta paraugu, dokumenta izsniegšanas un uzskaites kārtību” ir cilvēka invaliditāti apliecinošs dokuments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+