×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Invalīdu autostāvvieta

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Mans vīrs ir otrās grupas invalīds. Rīgā pie veikala “Depo” nolikām mašīnu invalīdu stāvvietā, bet, kad atgriezāmies, atradām administratīvo protokolu 40 latu vērtībā, jo pie loga nebija invalīda uzlīmes. Vai tad policijā pēc datiem nevar atrast, ka mašīna pieder 2. grupas invalīdam?

 

Zvanījām uz Gaujas ielu Rīgā, tur teica – ja dabūsiet uzlīmi, varbūt sodu noņemsim. Aizbraucām uz CSDD Ogres nodaļu, bet tur atbildēja, ka uzlīmes izsniedz tikai tiem, kuri nevar paiet. Lūdzu, paskaidrojiet par invalīdu stāvvietām un uzlīmēm pie priekšējā stikla! 
Silvija Ogrē

 

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem invalīdiem paredzētajās stāvvietās automašīnu var novietot tikai tad, ja uz priekšēja stikla ir invalīdu stāvvietu izmantošanas karte. Tā dod tiesības automašīnai, kuru vada vai kuras pasažieris ir persona, kam šī karte izsniegta, izmantot invalīdu stāvvietas gan Latvijā, gan arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Visos citos gadījumos par šīs kartes izmantošanas noteikumu pārkāpšanu Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu 20 latu apmērā, bet par mašīnas neatļautu novietošanu invalīdu stāvvietā – 40 latu apmērā. Jāpiebilst, ka atbilstoši mūsu valsts likumdošanai invalīda apliecība vai invaliditāte kā tāda nedod tiesības novietot automašīnu invalīdiem paredzētajās stāvvietās. Policijas ekipāžai nav arī uzdevums meklēt datu bāzēs, kuras grupas invalīds ir konkrētās mašīnas īpašnieks.

CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa paskaidroja, ka invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz I grupas redzes invalīdiem un personām, kurām ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) izziņa par medicīnisku pamatotu nepieciešamību speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt visās CSDD nodaļās. Līdzi jāņem VDEĀVK izziņa, invalīda apliecība (I grupas redzes invalīdiem) un fotogrāfija (3 x 4 cm). Ja VDEĀVK izziņa izsniegta pirms 2 mēnešiem vai agrāk un cilvēkam kādu iemeslu dēļ tā noklīdusi, CSDD veic pārbaudi VSAA datu bāzē un gadījumā, ja tajā ir informācija par minēto medicīnisko indikāciju noteikšanu konkrētajai personai, invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz bez VDEĀVK izziņas uzrādīšanas.

 

UZZIŅA

• Maksa par invalīdu stāvvietu izmantošanas karti ir 0,61 lats.

• Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, uzrādot personas dokumentu, var saņemt arī invalīda pilnvarota persona, invalīda aizbildnis vai aizgādnis.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+