×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Kur iegūt dokumentus, lai varētu stāvēt invalīdu stāvvietā

newhandicap

“Manai meitai ir pieaudzis bērns – 2. grupas invalīds. Viņai ir automašīna un autovadītājas tiesības. Kur vajadzētu vērsties, lai noformētu dokumentus, kas ļautu novietot automašīnu invalīdiem paredzētajās stāvvietās pie 
lielveikaliem un citviet?” 
Sarmīte Poga Valgundē

Šādu stāvvietu izmantošanas karti noformē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) invalīdiem, kuriem ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu 
valsts komisijas (VDEĀVK) izziņa par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un transporta izdevumu kompensēšanas pabalsta saņemšanai, kā arī 1. grupas redzes invalīdiem. Uz šīs kartes ir invalīda fotogrāfija.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt jebkurā CSDD nodaļā, iesniedzot VDEĀVK izziņu, bet 
1. grupas redzes invalīdi – invalīda apliecību. Jāiesniedz arī 3 x 4 cm fotogrāfija. Karti var saņemt pats invalīds, viņa pilnvarota persona (pietiek ar rakstveida pilnvaru bez notāra apliecinājuma) vai arī invalīda aizbildnis vai aizgādnis, uzrādot dokumentu, kas apliecina aizgādnību vai aizbildnību. Par kartes saņemšanu jāmaksā 0,86 eiro, ko var samaksāt attiecīgās CSDD nodaļas kasē.

Speciālo stāvvietu var izmantot gan tad, kad pie automašīnas stūres sēž invalīds, gan arī tad, kad viņš automašīnā atrodas kā pasažieris.

› Sīkāku informāciju par šiem un citiem jautājumiem var saņemt, zvanot uz CSDD diennakts uzziņu tālruni 67025777.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+