Ekonomika
Darbs un nauda

Izveidots jauns fonds ar 30 miljonu eiro portfeli ambiciozu jaunuzņēmumu atbalstam0

Foto: Sergei Bobylev/ITAR-TASS/SCANPIX/LETA

Baltijas līmeņa pirmssēklas un sēklas kapitāla investīciju fonds “Change Ventures” paziņojis par jauna fonda “Change Ventures Fund II” izveidošanu. Tajā vairāk nekā 30 miljonus eiro ieguldījuši dažādi investori, piemēram, Eiropas Investīciju fonds, “Draper Esprit”, kas ir viens no Eiropas lielākajiem publiski kotētajiem riska kapitāla investoriem, kā arī Baltijas pensiju fondi.

“Turpināsim ieguldījumus visās Baltijas valstīs. Šobrīd Latvijā esam ieguldījuši “Nordigen”, “Giraffe360” un “Asya.ai”. Bet mūsu jaunākās investīcijas nonāks lietuviešu “Qoorio”, kuru vada pieredzējušais uzņēmējs Justs Janausks,” “LB” norādīja “Change Ventures” partneris Andris K. Bērziņš.

“Change Ventures” finansiāli atbalsta ambiciozus jaunuzņēmumu dibinātājus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī Baltijas diasporas uzņēmējus, kuri veido savas kompānijas citur pasaulē.

Fonda sākotnējās investīcijas ir no 100 līdz 750 tūkstošiem eiro, kā arī ir iespējams nākamā līmeņa finansējums nākamajos finansējuma raundos. Fonda pārstāvji uzsver, ka mērķis atbalstīt ambiciozus dibinātājus no Baltijas valstīm nav vieglprātīgi izvēlēta frāze.

Saistītie raksti

“Mūsu investīcijas Igaunijas jaunuzņēmumos “Transferwise” un “Real­Eyes” norādīja uz kaut ko īpašu Baltijas valstīs. Šis mazais reģions ar sešiem miljoniem iedzīvotāju ir radījis neproporcionāli lielu skaitu globālu veiksmes stāstu, tostarp četrus “vienradžus” Igaunijā vien. Mēs izvēlējāmies “Change Ventures”, lai ar tā starpniecību investētu komandās, kas ienāks tirgū, lai mēs varētu piedāvāt tām izaugsmes finansējumu, kad pienāks īstais laiks,” norādīja “Draper Esprit” pārstāvis Džonatans Sibilija.

LA.lv