Ekonomika
Nauda

Investīciju piesaistē visvairāk izceļas Pierīgas un Kurzemes pašvaldības1


Latvijas pašvaldību investīciju karte
Latvijas pašvaldību investīciju karte
Autors: LIAA

Mārupe, Ķekava, Liepāja, Ventspils un Olaine sešu gadu laikā spējušas piesaistīt 870,4 miljonus eiro lielas ārvalstu investīcijas, izvirzoties priekšgalā pašvaldību piesaistīto investīciju apjomā, liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) apkopotā informācija.

2018. gada pirmā ceturkšņa beigās uzkrātās ārvalstu tiešās investīcijas kopumā Latvijā bija 14,7 miljardi eiro, kas valsts iekšzemes kopproduktā veidoja 53,9%, tādējādi iespaidīgi atbalstot vietējos uzņēmējus un radot daudzas jaunas darba vietas.

Ķekava piesaistījusi 272 miljonus eiro, Ventspils – 222,2 miljonus eiro, Liepāja – 170,9 miljonus eiro, Mārupe – 128,8 miljonus eiro un Olaine – 76,5 miljonus eiro.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire norādīja, ka pozitīvie investīciju apjomi Ķekavas novadā apliecina novada stiprās puses un uzņēmēju, tostarp, ārvalstu investoru, lielo interesi savus biznesu veidot tieši Ķekavas novadā.

Tieši Rīgas tuvums un maģistrālo autoceļu artēriju krustpunkts viennozīmīgi ir viens no būtiskākajiem uzņēmumu ieguvumiem, uzsvēra Baire.

Lai aktualizētu investīciju piesaisti citām pašvaldībām, šodien LIAA organizē “POLARIS” forumu, kurā dalībnieki tiek iepazīstināti ar investīciju piesaistes veiksmes stāstiem, kā arī iedvesmoti radīt par saviem projektiem pārliecinošus, ietekmīgus stāstus.

“POLARIS” process paredz noteikt Latvijas investīciju mērķa nozares, apkopot un aktualizēt Latvijā pieejamās zināšanas, kā arī piedāvāt ārvalstu investoriem projektus, kas sagatavoti, izmantojot Latvijā esošo zinātnisko bāzi, pieredzi un stratēģiskos resursus.

Saistītie raksti

Vislielākie investīciju apjomi pēdējo četru gadu laikā ieguldīti metālapstrādē un mašīnbūvē (14,1%), kā arī IT nozarē (9,3%).

POLARIS forums tiek organizēts POLARIS procesa metodikas īstenošanas ietvaros, kas radīta, lai sekmētu ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Latvijā, nodrošinot valsts, privātā un pētniecības sektora pārstāvju kolektīvu iesaisti ārvalstu tiešo investīciju projektu realizēšanā.

Viens no valsts sektora svarīgākajiem spēlētājiem investīciju piesaistē ir pašvaldības, norādīja LIAA.

LA.lv