×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

IOM: Itālijas krastus kopš otrdienas sasnieguši gandrīz 6000 imigrantu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šķērsojot Vidusjūru, kopš otrdienas Itāliju sasnieguši gandrīz 6000 nelegālo imigrantu, piektdien paziņojusi Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM), brīdinot, ka imigrantu pieplūdums turpināsies.

Saskaņā ar IOM datiem kopš otrdienas jūru šķērsojuši 6021 imigrants, no kuriem lielais vairums izkāpa krastā Itālijā. Tikai 174 ieradās Grieķijā.

Pagaidām nekas neliecina, ka imigrantu pieplūdums būtu saistīts ar Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanos imigrantu pieplūduma samazināšanai caur Grieķiju vai ar tā dēvētā Balkānu migrācijas maršruta slēgšanu, uzsvēra IOM preses pārstāvis.

Imigranti, kas Itālijā runāja ar IOM cilvēkiem, visi sacīja, ka ieradušies no Lībijas.

Vairums no imigrantiem šķērsoja jūru gumijas laivās, vidēji pa 130 cilvēkiem vienā laivā, norādīja IOM.

“Daudzi no viņiem bija no Subsahāras Āfrikas, un mēs esam konstatējuši pieaugumu skaitļos no Somālijas pussalas, sevišķi Eritrejas,” sacīja IOM Romas biroja vadītājs Federiko Soda, piebilstot, ka pēdējos mēnešos no Lībijas ceļā dodas ļoti maz sīriešu.

IOM preses pārstāvis norādīja, ka, laikam paliekot siltākamm, imigrantu pieplūdums Itālijā turpmākajās nedēļās tikai pieaugs.

Līdz šim šogad Itālijā ieradušies vairāk nekā 23 000 nelegālo imigrantu, bet Grieķijā – gandrīz 153 500, paziņoja IOM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nevis sasniedz Itāliju, bet komersanti savāca pie Lībijas krastiem…kad beigsies šis bizness – tas daudz drošāks par narkotikām un ieročiem – reāla nauda un nekādu seku…

  2. Godmaņa kundzei pienākums būs uzņemt 500 bēgļus no šī bariņa! Nešaubieties! Šī būs tikai viena no daļiņām, kura mums būs jāuzņem! Grieķija gatavo vienu Lidmašīnas reisu uz Latviju, no vienas no bēgļu nometnēm Grieķijā! Būs jānoorganizē Sirsnīga sagaidīšana Rīgas lidostā!

Draugiem Facebook Twitter Google+