×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. novembris, 2013
Drukāt

Īpašā koncertā sveiks 1000 čaklākos Rīgas pašvaldības darbiniekus

Foto-LETAFoto-LETA

Lai kopīgi atzīmētu Latvijas Neatkarības 95.gadadienu un pateiktos par pašaizliedzīgu darbu savas pilsētas un tās iedzīvotāju labā, uz svinīgu svētku koncertu Rīgas Kongresu namā 18.novembrī aicināti 1000 čaklākie Rīgas pašvaldības darbinieki.

Viņu vidū ir sētnieki, sabiedriskā transporta vadītāji, Rīgas sociālo dienestu, krīzes centru un patversmju darbinieki, aprūpētāji, bērnunamu audzinātāji un auklītes, mežsargi, Rīgas mežniecību darbinieki, dārznieki, tehnisko un avārijas dienestu darbinieki, kapsētu kopēji, pašvaldības policisti, skolotāji, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi, Rīgas pašvaldības poliklīniku un slimnīcu darbinieki, sporta, kultūras centru un Rīgas bibliotēku darbinieki un daudzi citi.

Svētku koncertā uzstāsies Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sõla” un solisti Sonora Vaice, Vineta Elksne, Jānis Apeinis un Dainis Skutelis.

“Mūsu valsts esam mēs – ne vien katra atsevišķā cilvēka, bet arī kopīgā tautas pieredze. Latvija ir ne vien mūsu, bet arī mūsu vecāku, vecvecāku un visu senču pieredze – cerību pilna un traģiska, skumja un priecīga. Mūzika un dziesmas ar šo pieredzi ir nesaraujami saistītas. Mātes dziedāta šūpuļdziesma, karavīru dziesma, dodoties kaujā, protests pret netaisnību, dziesma kā lepnuma un spēka avots, pienākot atmodai. Mums katram ir dziesmas, kuras uzskatām par savām. Mums pieder Latvija, katram sava, īpaša un visiem kopīga,” teikts koncerta “Mana valsts. Mana dziesma” pieteikumā.

Tradīcija Latvijas Valsts neatkarības gadadienā ar īpašu svētku koncertu godināt 1000 strādīgākos rīdziniekus aizsākta pirms trīs gadiem pēc Rīgas domes vadības iniciatīvas.

“Es ticu “mazo darbu teorijai”. Ja mēs katrs savā vietā izdarām visu, kas ir atkarīgs tieši no mums, Rīga kļūst aizvien draudzīgāka saviem iedzīvotājiem un Latvija – aizvien labāka un skaistāka,” pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

“Valsts neatkarības svētki ir laiks, kad īpaši izjūtam saliedētību un tautas kopības garu. Taču, manuprāt, vēl svarīgāk ir šo saliedētību saglabāt arī ikdienas gaitās. To mums ir izdevies paveikt Rīgā, tas ir jāpanāk arī visā Latvijā. Tikai kopā mēs varam uzcelt bagātu valsti,” sveicot Latvijas neatkarības 95.gadadienā, novēl Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Svētku pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar pašvaldības SIA “Rīgas nami” un biedrību “I did it”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+