×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Īpaša Lieldienu koncertprogramma dievnamos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmajās un Otrajās Lieldienās dziedātāji Evita Zālīte un Jānis Apeinis piedāvās īpašu koncertprogrammu “Ver acis uz augšu” Latvijas dievnamos, portālam LA.lv pavēstīja koncertu producents Sandis Mohovikovs.

Evita Zālīte: “Ceļu uz Lieldienām katrs no mums mēro citādi. Man personīgi laimējies, jo esmu mūziķe, un spēks, kas radījis šo pasaulīgo valodu mani gan veido, gan sakārto. Svētku brīžos mūzika ar lielu dinamiku atrauj skatu no ikdienišķām domām un vajadzībām un pavērš skatu tālāk un augstāk. Šie koncerti uz to aicina. Apstāties un pateikties. Pateikties un svinēt! Pateicībā par to, ka manā zemē nav kara un caur mūziku lūgt, lai tur kur karo, iestājas miers. Miers ar sevi un savu tuvāko. Tas ir tas, ko mēs varam piedzīvot, ja ļaujamies.”

Jaunajā koncertprogrammā skanēs dueti, ārijas un dziesmas no klasikas līdz mūsdienām – G.F.Hendeļa, DŽ.Pučīni, E.L.Vēbera, R.Dubras, E.Ešenvalda, J.Lūsēna, V.Pūces un citu meistaru skaņdarbi. Par instrumentālo pavadījumu gādās folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, pianists Māris Treijs un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Ainārs Paukšēns (čells). Katrā koncertā abiem dziedātājiem pievienosies arī kāds īpašs viesis, sola koncertu rīkotāji.

“Ar Pučīni man šī nebūs pirmā tikšanās – un vienmēr šī komponista mūzika mani tik dziļi paņem, ka tirpas skrien pār kauliem un matiņi saceļas gaisā. Tā ir patiesa mūzika. Uz skatuves vispār ne mirkli nedrīkst atslēgties, arī tad, ja nedziedi, ir jādomā līdzi,” koncertprogrammas repertuāra izvēli iezīmē Latvijas Nacionālās operas baritons Jānis Apeinis.

Koncertu norises vietas – Latvijas dievnami.
20. aprīlī plkst. 15:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā
20. aprīlī plkst. 19:00 Baltezera baznīcā
21. aprīlī plkst. 15:00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā
21. aprīlī plkst. 19:00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+