×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Īpaša muzikālā aura Dikļu pils mūzikas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot tradīciju, arī šovasar, 27. jūnijā, Dikļu pilī notiks jau otrais pils “Mūzikas mini festivāls”. Tas ir pasākums ar īpašu auru, kurā nesteidzīgi baudīt lielisku mūziku burvīgā pils parka atmosfērā. Šogad festivālā uzstāties “Astro’n’out”, “Momend”, Goran Gora, “Stūrī zēvele”, MNTHA un grupa “The Sound Poets” ar jaunām dziesmām no rudenī gaidāmā albuma.

Senatnīgais parks piešķir mūzikai īpašu skanējumu, ko apmeklētāji varēs baudīt, laiski zvilnot pils šūpuļtīklos vai uz līdzpaņemtajiem plediņiem. Pasākumam raksturīga mierīga un viegli apcerīga noskaņa, kas rosina atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un ļauties dzīvās mūzikas un krāšņās vides skaistumam. Dikļu pils pārstāve Dace Ločmele atklāj, ka festivāla apmeklētāji būs vieni no pirmajiem, kas varēs noklausīties “The Sound Poets” jaunā albuma “Pulsē” hitus. “Pašmāju poproka apvienība aprīlī laida klajā savu jauno singlu “Skats no augšas”, kas iekļauts arī grupas jaunajā albumā. Tā vietā, lai dotos uz studiju, “The Sound Poets” izvēlējās pārcelt studiju uz skaistu vietu pie paša Jumurdas ezera. Īpašā noskaņa, dabas ainava un meža klātbūtne palīdzēja atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un nodoties mūzikai. Jaunie skaņdarbi tiks nodoti “Mūzikas mini festivālā” apmeklētāju vērtēšanai,” teic D. Ločmele. Grupa “Astro’n’out” festivālā izpildīs vasaras koncertprogrammu un “Astro’Electro Acoustic” kompozīcijas, labi zināmo dziesmu jaunās elektroniskās un akustiskās aranžijas, kas pārvērtušas dziesmas līdz nepazīšanai. “Jaunākā koncertprogramma “Astro’Electro Acoustic” tapusi sadarbībā ar grupas draugu un producentu DJ Rudd, kas producējis “Astro’n’out”” albumu “Lauvas” un “Lion’s Share”,” atklāj D. Ločmele. Savukārt Goran Gora festivālā izpildīs savas jaunākās kompozīcijas. Pērn klajā nāca dziesminieka pirmais albums latviešu valodā “Mosties”. Pats mūziķis par savu jaunāko veikumu teic: “”Mosties” nebūt nav par pamošanos no rīta, kā to varētu domāt, bet šajā tituldziesmā ir arī tādas rindiņas – “Mosties, mana sirds”, un šis Knuta vēstījums vedina domāt par gara atmošanos, pašapziņas pamošanos, par ļoti lielām, dziļām un garīgām vērtībām, kuras ir jāpamodina pašam sevī, kuras no malas neviens nevar iekustināt. Līdz ar to viss albums ir tāds mudinājums – mosties katram atsevišķi iekšēji, jo tikai tā mēs varēsim pamosties visi kopā.”

Tāpat uz “Mūzikas mini festivāla” skatuves kāps indie/acoustic mūzikas stila pārstāvji grupa “Momend”, kas plaši koncertējusi Baltijas valstīs, kā arī Zviedrijā, tostarp akustiskā miniturnejā kopā ar indie mūzikas aprindās labi pazīstamo zviedru mūziķi Jensu Lekmenu.

Festivāla klausītāji varēs iepazīties ar grupu “Stūrī zēvele”, kas 2014. gadā klajā laida savu debijas albumu “Labrīt”, kas pārliecinoši iekļuvis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” labākās debijas Top 5. “Muzikālā apvienība dibināta pirms vairākiem gadiem Kuldīgā. Grupā apvienojušies bērnības draugi, lai radītu nepretenciozu mūziku – kompozīcijas, kas savā žanriskajā un melodiskajā pusē nevēlas būt kaut kam piederīgas,” teic D. Ločmele.

Festivālā uzstāsies arī ekstravagantā māksliniece MNTHA (Marija Mickeviča). Jaunā dziedātāja 2015. gada sākumā kļuva par konkursa “Supernova” sensāciju. “MNTHA neparastais dziedāšanas stils un uzstāšanās izpelnījusies plašu publikas interesi. Ar lielu nepacietību tiek gaidītas mākslinieces jaunās kompozīcijas. MNTHA tiek salīdzināta ar slaveno islandiešu dziedātāju Bjorku,” nosaka D. Ločmele.

Pasākuma rīkotāji aicina pavadīt brīnišķīgu nedēļas nogali Dikļu pilī un izbaudīt neatkārtojamo atmosfēru, ko sniedz burvīgā kombinācija – lieliskie Latvijas mūziķi un pils parka aura.

Varbūt noder!!

27. VI Dikļu pilī 16.00

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 20. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja brīva.

Rezervācijas: www.diklupils.lv , pa tālr.: +371 64207480 un rakstot pils@diklupils.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+