×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Īpašā pasākumā Rēzeknē veicinās tiešo tirdzniecību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai mudinātu iedzīvotājus uzturā lietot kvalitatīvu vietējās izcelsmes produkciju, vienlaikus atbalstot savus zemniekus, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Rēzeknes nodaļa novada pašvaldības ēkā 21. un 22. augustā organizē daudzpusīgu pasākumu, kura laikā bez maksas būs iespēja apmeklēt izglītojošu semināru par netradicionālo augu audzēšanu, apskatīt pašmāju dārzeņu un citu augu stādu izstādi, gan arī iegādāties tirdziņā vietējo audzētāju sagādātus labumus.

Semināra ietvaros pirmajā dienā paredzēta tikšanās ar garšaugu un zālīšu zinātāju, pirtnieci, zemnieku saimniecības “Vidussala” īpašnieci Kristīni Šišlovu, kura dalīsies savās zināšanās par garšaugu un ārstniecisko augu audzēšanu, to vērtīgajām īpašībām, kā arī par augu ievākšanu, žāvēšanu, tēju maisījumu gatavošanu un drogu izmantošanu gan veselības uzlabošanai, gan skaistuma saglabāšanai.

Savukārt semināra otrajā dienā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Imants Missa piedāvās informāciju par vēja aizsargstādījumiem, sniegs agrotehniskus padomus par ķirbju un citu ķirbjaugu audzēšanu un iegūtās ražas uzglabāšanas īpatnībām, kā arī stāstīs par daudzgadīgo dārzeņu un zaļumu audzēšanu Latvijas apstākļos.

Vienlaikus ar semināru būs apskatāma tomātu izstāde, kur būs iespēja salīdzināt dažādu formu, garšu un krāsu aromātiskos skaistuļus – gan lielaugļu sārtvaidžus, gan apaļus, garenus un ovālus, gan sirdsveida, gan ķekaros, gan pavisam maziņus tomātiņus – odziņas, kā arī izstādē būs aplūkojami un pēc vēlēšanās arī iegādājami dažādu augu stādi.

Šobrīd Latvijā arvien lielāku popularitāti gūst tiešā tirdzniecība, kad lauksaimnieki apvienojas un piedāvā savu izaudzēto un saražoto produkciju tieši patērētājiem. Lai uzsāktu tiešās tirdzniecības kustību Rēzeknes novadā, LLKC Rēzeknes nodaļa 22. augustā īpaši aicina apmeklēt lauku labumu tirdziņu, kur varēs iepazīties degustēt un iegādāties pašmāju produkciju, kas audzēta vai izgatavota Rēzeknes un Viļānu novadu zemnieku saimniecībās.

Tirdziņā varēs nogaršot un nopirkt ekoloģiski tīras ogas – kazenes, garšīgās rudens avenes, neparasto priežu čiekuru ievārījumu – sīrupu, diētiskās paipalu olas, bioloģiski audzētus ziemas ķiplokus, kāpostus, burkānus, bietes, sīpolus, ābolus, bumbierus, kā arī dažādu veidu un garšu mājās gatavotus sierus.

Pasākums notiks Rēzeknes novada pašvaldības telpās, sākums plkst. 9.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevis pilsētas domē, bet gan Rēzeknes novada pašvaldības telpās Atbrīvošanas alejā 95A. Lūdzu izlabot un nejaukt!

Draugiem Facebook Twitter Google+