Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
4. februāris, 2015
Drukāt

Īpašās eiro monētas: pirmās septiņas iznākušās un šogad plānotās

1. Skaistas arī īpašās eiro monētas

1no8
Foto: LETAFoto: LETA

Pirms pārejas uz eiro daļa Latvijas iedzīvotāju bēdājās arī par skaisto īpašā dizaina lata monētu un kolekcijas iespējamo zaudējumu. Bažas izrādījās nepamatotas: pērn, 2014. gadā, Latvijas Banka laida klajā pavisam sešas sudraba kolekcijas monētas un vienu īpašā dizaina divu eiro monētu un šogad sola tradīciju turpināt.

Jau 10. februārī klajā tiks laista Latvijai kā ES prezidējošai valstij veltīta monēta, tāpat plānota divu eiro piemiņas monēta ar stārķa attēlu, kā arī kopīga eirozonas piemiņas monēta, lai atzīmētu 30. gadadienu, kopš 1985.gadā kā ES simbols tika ieviests zils karogs ar 12 zeltainām zvaigznēm.

Latvijas Banka izsludinājusi arī konkursu par Rainim un Aspazijai veltītu kolekcijas monētu, 140 gadiem kopš komponista Emīla Dārziņa dzimšanas un Latvijas ugunsdzēsības 150 gadiem veltītu kolekcijas monētu.

  1. Skaistas arī īpašās eiro monētas
  2. Ainažu jūrskolai 150
  3. "Baltajai grāmatai" apaļš simts
  4. Rīga - Eiropas Kultūras galvaspilsēta
  5. Baltijas ceļam – 25
  6. Vecajam Stenderam 300
  7. Gadskārtu monēta
  8. Kurzemes baroks

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+