Mobilā versija
+5.6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
9. septembris, 2016
Drukāt

Izlasi visu rakstu. Krievu miljonārs par Gaiziņu gatavs maksāt divus miljonus (40)

Gaiziņkalns atrodas 311,6 m virs jūras līmeņa. Foto - Ivars BušmanisGaiziņkalns atrodas 311,6 m virs jūras līmeņa. Foto - Ivars Bušmanis

Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas valstij un tautai dāvināt Latvijas augstāko kalnu, taču šajā nodomā saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem. Madonas novada būvvalde liegusi no 44 ha plašā īpašuma nodalīt virsotni, jo tā esot pārāk maza. Lai varētu atšķirt no lielā īpašuma dāvināšanai paredzēto kalnu, kas atrodas aizsargājamā dabas teritorijā, tam esot jābūt ne mazākam par 10 ha, teikts Madonas novada būvvaldes lēmumā.

Ar Apeles kundzi aizvadītā mēneša laikā sazvanījāmies bieži, taču saruna par Gaiziņa likteni tiek atlikta un atlikta – kavējoties atbildes no pašvaldības, bet bez tām skaidrība būšot maza. Kad vaicāju, cik ilgi ir Amerikas latvietes plāni Latvijā, uzzinu – “esmu nopirkusi biļeti tikai vienā virzienā – uz Latviju. Mans uzdevums ir nosargāt Gaiziņu. Lai tajā vienmēr plīvotu sarkanbaltsarkanais karogs.”

Gan viņas, gan citu apkārtnes iedzīvotāju bažas raisa kādreizējās Ķirsona muižas jaunā saimnieka, Krievijas miljonāra, “Latvijas balzama” lielākā akcionāra Jurija Šeflera aktivitātes. Viņa pārstāvētie cilvēki aktīvi uzpērk īpašumus Kaķīša (Viešūra) ezera un Gaiziņkalna apkārtnē. Arī I. Apelei ar Šefleru saistītas personas piedāvājušas gan pirkt, gan iznomāt Gaiziņu, bet to viņa nekad nedarīšot. “Es esmu Gaiziņa sargs. Es nezinu, kam es vairs varu uzticēties. Saprotu savus kaimiņus – viņiem naudas nav, un viņi pārdod. Bet es gribu zināt, kas šeit notiks. Šeflers jau nenāks šeit tūdaliņu dancot. Ko viņš darīs? Tāpēc mūsu ģimene, mani brāļi un māsa, kuri mani pilnvarojuši, vēlamies Gaiziņa virsotni dāvināt Latvijas valstij.”

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (fredrickpetersonloan@gmail.com) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,

 2. Interesanti kādi tad ir tās īpašnieces ģimenes mantiskais stāvoklis, atteikties no 2 miljoniem ,ja pakaulētos varbūt pat vairāk dabūtu ,gan nebūtu prāta darbs. Pat ja kādi padzīvojušiem cilvēkiem nauda vairs neinteresētu ,tad jaunai paudzei taču tas ir mantojums. Faktiski tā tiek apzagti mantinieki ,nez vai tur nesanāks kādi tiesas darbi ,jo pastāv taču jēdziens ” neatņemamā mantojuma daļa” Ja nu tiešām pieder miljonu miljoni ,tad 2 miljoni arī būtu nieks ,taču tas neliekas ticami.

 3. Nu re, jautājums ir atrisināts, visiem būs labi. Mūsu varneši saņems Gaiziņkalnu un par 2 miljoniem atdos krievu miljonāram. Varēs atkal piebāzt kabatas. Ak, laime, kur tu rodies. Cik gan labi būt Latvijā !Tikai – kaut jūs nosprāgtu ar saviem miljoniem, jums miljonu pat vēl nav gana, riebekļi.

 4. protams ir grūti spriest, cik īsti ha kopj pašvaldība, bet 650 Eur mēnesī ir tākā par daudz.Kad biju tur, nevarētu teikt, ka stipri daudz kas tur darīts. Žēl ka mūsu valstij tāda attieksme. Ta brīnamies, kāp igauņi un leiši labāk dzīvo. Mūsu cilvēki, kā bij kalpu dvēseles, ta un palika, par grašiem gatavi visu izpārdod, lai tik kabatiņā ieliktu, a uz valsti nospļauties.No mums pašiem nāk politiķi, tāp nauko vainot, ka viss izpārdots.
  p.s. Un kādam lepnumam jābūt par šo valsti???Latvijas simtgade….

 5. Rēka nāk ! Nevaru vairs ! Atbildēt

  Kad vajag sev PR taisīt, tad varam vest akmeņus un zemi uz vietām, kur nekas nozīmīgs Latvijai nav noticis.
  Saorganizēt pāris uzkopšanas talkas gadā(ar dziedāšanām un uzkošanām) vairs nav neviena kultūras darbinieka !
  Kalnietes, zālītes, vairas, peteri u. c. pašlaik ir tas Piektais gads, kad izšķiras Latvijas liktenis !
  Abrene ir atdota, meži ir iztirgoti pa klusam.
  Andelmaņi ķērušies klāt nacionālajiem svētumiem !!!
  Kamēr runāja par kādu nieka atlīdzību – slēpās aiz kāda “privātuma tabu” vairoga.
  Kad beidzot ATDĀVINA VISAI LATVIJAI – nepieņems, jo līdzi nedod Āfriku un Ameriku, lai ir vairāk ko priHvatizēt un pēcāk pārdot tam pašam īdam par grašiem!!!

 6. Kāpēc pašvaldībai jātērē katru mēnesi tāda nauda, kopjot privātīpašumu? Lai kundze finansē šos darbus! Ja nevar, lai pārdod. Ak, jā, tēvs aizliedza pārdot. Valstij dāvināt noteikti nedrīkst, tad jau labāk pa taisno Šefleram. Man patiesībā vienalga, kam pieder, ja ir nodrošināta iespēja ikvienam piekļūt šai simboliskajai vietai.

  • Aizbrauc uz Jūrmalu un/vai pastaigājies gar Baltezeru, – uzreiz sapratīsi visu par nodrošinājumu un kapitālisma pamatu pamatu, kad “Privātīpašums ir svēts un neaizskarams!”.

  • Vari arī pamēģināt izbaudīt skatu no Slīteres zilajiem kalniem uz jūru un Sāmsalu. Vienīgā vieta, no kuras to var izdarīt ir palikusi tikai Sliteres bāka, jo pārējais jau pieder miljonāram Latvijas pilsonim.

 7. kaut kas vienreizējs. Latvijā pat kalnu var nopirkt par naudu. Vai arī ezerus, upes un jūru drīz kāds nopirks, privatizēs? varbūt arī gaisu virs Gaiziņa?

 8. Augsti godajamais E.Kalnmeiera kungs, cik ilgi var ciest Kraslavas prokuraturas virsprokurores K.REPSAS-KONDRATJEVAS atklato un nekaunigo patvalu pret manu gimeni. Rakstam Jums, cienitais kungs, sudzibas jau no 2012. gada rudens, bet nekada rezultata ta ari nav. Kad beigsies Jusu darbinieku atklata patvala pret manu 23 gadu laika izvaroto gimeni, kad Kralavas rajona prokuratura beigs piesegt savus policistus? Man jau ir apnikusas sis nekaunigas spelites. Es jums jau varakkartigi esmu ludzis tiksanos ar Jums-rezultata nekada. Atkartoti ludzu , pienemt mani personigi pie Jums,2016. gada 27. septembri.

 9. Ludzu LA publicejiet manu lugumu!

 10. MIlie Latvijas Republikas Laudis un cilveki palidziet ludzu manai izvarotajai gimenei. Mana adrese : Andzelu pagasts, Andzelu ciems, Dagdas novads, LV-5696, mob.t.25342477.

 11. un jābūt stulbam,lai no tādas naudas atteiktos! Dzīvo tikai reizi mūžā,tad baudi to!

 12. Kapec LA kluse par to, ka Kraslavas rajona prokuratura, policija un ari tiesa burtiski slepkavo musu gimeni . Jau 23 gadus bende manas gimenes dzivi, bet LA par to kluse. Kluse ari NRA, DIENA, ka ari citi laikraksti, kuriem es personigi esmu ludzis palidzibu. Kluse Prezidenta kanceleja, kluse Ministru kabinets , kluse ari LR SAEIMA, tad, ko jus manu gimeni dzivus kapa ierakt gribat?

 13. Nav prāta darbs arī Gaiziņu nodot Latvijas valstij. Tā ir nemazāk korumpēta, kā krievija.
  Valstij šādi īpašumi nav vajadzīgi un tā tāpat izīrēs uz 100. gadiem, vai pārdos privātīpašniekiem, kā tas noticis ar citiem īpašumiem un zemi.
  Mūsu vadošajiem bāāleliņiem nekas nav svēts izņemot naudu savās kabatās.
  KAS VAIRS ŠAJĀ lATVIJĀ IR PALICIS NEPRIVATIZĒTS, VAI NEPĀRDOT?

  • es domāju tieši to pašu – nodos Gaiziņu Latvijas valstij,….un kāds paņems, piemeklēs likumu un pārdos svešzemniekiem. vai tad lielākā daļa Latvijas zemes un uzņēmumu jau nepieder cittautiešiem? vai tad Latvijas iedzīvotājs var savā mūžā šajā valstī nopelnīt pieklājīgam īpašumam?

 14. Tam krievu lūzerim Gaiziņš ir vajadzīgs, lai kompensētu kompleksus dēļ mazā čurulīša. Latvijā nav suverēnas valsts varas, kas krievelim vietu ierādītu. Divi ļimoni… Lūzera un plukatas cienīgs piedāvājums!

 15. Varbūt uzreiz būtu sakarīgāk visu Latviju pārdot krievijai par teiksim kādiem 5 triljoniem €, un miers.

 16. ja krievija nemaksas kompensaciju par okupacijas laika teroru,tad utainajiem cukura teetukiem tiks atsavinati visi ipashumi un lidzekli ikvienaa civilizeetas pasaules vieta?ddd

 17. Krievam nevar, vajag pagaidīt, moška kāds ukraiņu investors uzradīsies, tad vis būs labi, kā ar Liepājas Metalurgu. Eh– būtu mums rūpniecība, gan kāds fabrikants nopirktu.

 18. Musu tevi un vectevi leja savas asinis un ziedoja dzivibas par Latviju,par tas brivibu un tagad to izpardot butu noziegums.Svets mantojums si zeme musu!

 19. ” Visu mūsu dzīvi tagad noteic veikals ” Raiņa Saeimas runa par kultūru, valsti un veikalnieciskumu, 1925
  =================================================================
  Amerikanizācijas procesā ” latviešu „tirgotāju gēns” ir nostrādājis sevišķi veiksmīgi – mēs esam spējuši notirgot nozīmīgākos pārtikas produktu un dzērienu ražošanas uzņēmums.
  Piemēram, „Rīgas piena kombināts” un „Valmieras piens” pieder krievu piena magnātam; „Latvijas balzams” – Nīderlandē reģistrētai firmai, kuras pamatā ir Krievijas kapitāls; „Laima” – norvēģiem; „Rīgas miesnieks” – somiem; „Tukuma piens”, „Dobeles dzirnavnieks” , „Cēsu alus” un “Dobeles dzirnavnieks” – igauņiem; „Cido grupa” – Dānijā reģistrētajam uzņēmumam „Royal Unibrews”; „Aldaris” – Zviedrijā reģistrētam uzņēmumam „Baltic Beverages Holding”, „Pūre” – Beļģijas uzņēmumam „Puratos”; „Rīgas dzirnavnieks” un „Putnu fabrika Ķekava” – lietuviešiem.” (Kas jauns, 9.09.2016.)

  • Возникает вполне закономерный вопрос ко всем патриотам: а что вообще осталось в собственности латвийских граждан из латвийской промышленности? И сколько земли осталось принадлежать латвийским гражданам?

 20. … Arprats, kas notiek mana Tevzeme … !

  … Ne aziatiem, ne krieviem, ne krievzidiem, ne amerikaniem, ne citiem eiropiesiem, ja tie nav integrejusies pilsoni un nedzivo Bezabrene … nedrikst izpardot autohtono latviesu mantojumu … !!!

  … Ko dara valdiba ja ne NA saja lieta …?

  … Vai VP Vejonis izprot savus pienakumus … MP, VARAM ministrs, un citi regionalie valdosie un lokalie … !!!

  … Gaizinam jabut ka Brivibas piemineklim, brivo latviesu simbolam, izpirkts un garantets ka valsts parvaldits pasakums par pilsonu saziedoto naudu … saksim ar Lapu gajiena saziedoto … !

 21. Izpirks krievi to mūsu zemīti un pēc tam ievedīs armiju lai apsargātu krievu īpašumus.

 22. Jega valstij davinat ta jau pirma pardos ne tik vien ir iztirgojusi mezus zemi ko nu vel par kalnu runajot Saiemai jau apetite nepabaidies

 23. Sito murgu lasot ka viss tiek izpardots un pietam kam?asaras list par vaigiem Katik Kundze ar davinajumu neizdara lielu mulkibu Musu kungiem nekas nav svets apcakares vinas un pasi pardos te loti jabut uzmanigai un jaiet pie juristiem visu apspriest un izinat Musejie tacu visu ir izpardevusi kas viniem tads Gaizins katik nauda bus

 24. Kokiem apaudzis neievērojams paugurs -tā autore izsakās. Bet ,ja svešs miljonārs tik ļoti grib šo pauguru ,kaut, kā rakstīts, varot neierobežoti braukt slēpot Alpos, tad tajā lietā kaut kas ir. Un tā ir NAUDA.Jājautā,vai latvieši PAŠI nespēj “paņemt” ,ja jau ar to patriotismu ”neaizraujas” ?Neaizbildināsimies ar nabadzību!

 25. Nu tad , fiksi, pardodam! Man pa kluso arī tiks noguldīts kāds labums ārzemēs.

 26. Vides aizsardzības klubam jāmaina nosaukums – Vides novērošanas klups. Ja jau tikai novēro un konstatē, bet ne pirkstiņa nepakustina,lai padarītu kaut mazumiņu. Traucē nevarības,neuzņēmības,savtīguma vai vēl kādi citi šķēršļi ? Ir jārīkojas ,nevis žēli jānoskatās,kā svešie izpērk Latvijas zemi.

 27. Ja Madonas puses vidzemniekos vēl ir palikusi savas Tēvzemes apziņa, viņi šitos domniekus ar visu viņu būvvaldi, kas pārdevušies svešas (un naidīgas) zemes miljonāram vismaz vairāk neievēlēs. Ja ne nebūs ilgi jāgaida, kad Krievijas carelim atkal tiks ziņots – Vidzemē vairs nav ko postīt.

 28. Žurnālistam vajadzētu padomāt plašāk, kāpēc tie 10 ha noteikti. Ja atļautu šis teritorijas sadrumstalot, tad no šim skaistajām un aizsargājamām teritorijām nekas pāri nepaliktu.
  Lai kudze, ja ir tāda patriote, uzdāvina valstij Gaiziņa kalna spici un vēl 10 ha Gaiziņa apkārtnes ierīkošanai . Nav taču nekādas jēgas, ja apkārt kalnam būs privātīpašumi, bet kalna gals piederēs valstij.
  Ko tad tūristi tur darīs? vai brauks skatīties uz to karogu kalna galā?

 29. Uz kāda pamata tad tas miljonārs ieguvis tik milzīgas zemes platības?
  Es varu uzstumt visaugstāko kalnu,
  Pat Gaiziņš kā punduris liksies tam blaku
  Un varu sabūvēt ērmotus namus,
  Lai letiņi redz ko visu es varu.
  Un sanāk, ka uzstumtais kurgāns mans
  Var kļūt kā etalons stulbumam,
  Bet ja to par parādiem pievāks kāds X
  Tad etalons droši taps padarīts līks.
  Un tā, lūk, aiziet tā latviešu zeme
  Ap Dridzi jau žogs kā Osvencimā
  Drīz Gaiziņam pielikts tiks apsargs ar plinti
  Lai letiņi rikšo ap Kaķīti riņķī.
  Var deputāti nu laimīgi smiet
  Uz leišiem vai igauņiem līgot iet
  Jo Latvijas zemi tie izpārdod raiti
  Un nebūs pat krūmu kur biedrenes spaidīt.
  Nu sakiet kā Saeimas stulbumu mērīt?
  Vai kārtējai komisijai dot pētīt?
  Vai kurgāna mērogs Saeimas stulbumam der,
  Vai Rīgā kāds kurgāns vēl jāuzber?

Autoostu nojauks. Uztraucas, ka vilciens "nozags" pasažierus (19)"Rail Baltica" uz laiku pārbīdīs autoostu uz Torņakalnu, arī Pētersalā taps multimodāls transporta mezgls
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+