×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Īpašnieka maiņa

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Man pieder zeme, ko esmu mantojusi, kā arī zemnieku saimniecība, kas reģistrēta uz mana vārda. Zemi gribu atstāt sev, bet zemnieku saimniecību tagad esmu nolēmusi pārrakstīt vīram. Kur man jāiet un kas jādara? Vai es vispār tā varu rīkoties? 
Anita Jēkabpils novadā

 

Tieslietu ministrijā noskaidrojām, ka pašlaik spēkā esošais regulējums neparedz nosacījumu, ka vienlaikus ar zemnieku saimniecības īpašnieka maiņu būtu iespējams atsavināt arī zemi.

Atgādinām, ka zemnieku saimniecība skaitās individuālā uzņēmuma veids, kas ražo lauksaimniecības produkciju, izmantojot speciāli šim mērķim galveno ražošanas līdzekli – zemi. Līdz ar to zemnieku saimniecības īpašnieka maiņu pēc būtības var pielīdzināt zemnieku saimniecības dibināšanai, kad jāiesniedz visi dibināšanai nepieciešamie dokumenti, tostarp tādi, kas apliecina zemes piederību zemnieku saimniecībai vai jaunajam īpašniekam.

Tātad, lai zemnieku saimniecību varētu reģistrēt kādai citai personai, jaunajam īpašniekam ir jābūt šīs zemes īpašniekam vai arī pašai zemnieku saimniecībai jāpieder zeme, kas nepieciešama turpmākai darbībai. Tas gan nenozīmē, ka esošajam zemnieku saimniecības īpašniekam ir jāatsavina viņa zeme, ja zemnieku saimniecībai vai tās jaunam īpašniekam jau pieder cits zemes gabals.

Detalizētāku informāciju par zemnieku saimniecības īpašnieku maiņu un dokumentiem, kas šajā gadījumā jāiesniedz, varat uzzināt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, kas apkopo informāciju arī par zemnieku saimniecībām. Informācija atrodama arī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra mājaslapas (www.ur.gov.lv/uznemumi.html) sadaļā Zemnieku saimniecības īpašnieku maiņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+