×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Īpašnieki aktīvi pārdot zemi valstij (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Vairāk nekā gada laikā, kopš pērn 1.jūlijā darbību sāka Latvijas Zemes fonds, valsts no lauku zemes īpašniekiem atpirkusi 1734 hektārus zemes jeb 91 īpašumu par kopumā 3,9 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja fonda pārstāve Sandra Eglīte.

Īpašnieku vēlme dažādu iemeslu dēļ pārdot savu zemi valstij joprojām ir liela, par ko liecina vidēji 35 līdz 40 jauni pieteikumi. Kopš fonda darbības sākuma saņemti 727 nekustamo īpašumu pārdošanas pieteikumi, tostarp šogad saņemti 328 pieteikumi.

“Plānojam, ka līdz septembra beigām zemes iegādes darījumu summa pārsniegs četrus miljonus, savukārt līdz gada beigām fonda īpašumu portfeļa apmērs sasniegs piecus miljonus eiro,” norādīja Eglīte.

Viņa arī norādīja, ka īpašumi ir iegādāti visā Latvijas teritorijā. Lielākās platības ir iegādātas Zemgalē – 846 hektāri jeb 34 īpašumi, tai seko Vidzeme – 391 hektāri un 20 īpašumi, Kurzeme – 205 hektāri un 11 īpašumi, Latgale – 152 hektāri un 12 īpašumi, kā arī Rīgas reģions – 140 hektāri un 14 īpašumi.

Iegādātie īpašumi vidēji divu līdz trīs mēnešu laikā pēc to iegādes tiek iznomāti lauksaimnieciskās darbības veicējiem. Patlaban nomas līgumi ir noslēgti par 76 īpašumiem, savukārt trīs īpašumi tiek attīrīti no krūmiem un zāles ar mērķi tos sakopt un pavasarī tos pārdot vai iznomāt.

Zeme, ko fonds iegādājas no īpašniekiem, kas nevar vai nevēlas zemi paši apsaimniekot, ātri atgriežas lauksaimnieciskajā darbībā, jo nomas pieprasījums ievērojami pārsniedz fonda piedāvājumu. Zemes fonds papildina iespējas zemes tirgū, nekonkurējot ar privāto tirgu, – ja īpašumam ir pircējs privātajā tirgū, fonda iesaistīšanās nav nepieciešama.

Fonda izveides mērķis bija sekmēt zemes izmantošanu lauksaimnieciskajai ražošanai, uzpērkot zemi no īpašniekiem un to tālāk pārdodot vai iznomājot.

No interesentiem tiek pirkta tikai lauksaimniecībā izmantojama zeme bez apgrūtinājumiem par cenu, kas nepārsniedz vidējās tā brīža tirgus cenas līdzvērtīgai zemei attiecīgajā novadā un pagastā.

Fondu apsaimnieko AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum””, kuras rīcībā zemes pirkšanai ir kopumā 14 miljoni eiro

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. izpārdod tēvu zemi? un pat tua biznesu nevar vainot….

  2. Vai tad žurnālistiem vairs latviešu valodu nemāca? Pareizi taču ir:”Īpašnieki aktīvi pārdod zemi valstij”,
    nevis “pārdot”!

  3. pamēģini uzsākt biznesu iepriekš nesamaksājis nodokļus par vēl nesaražoto.

  4. nav ko priecāties ! Atbildēt

    Ar visādiem nodokļiem PIESPIESTI pārdot …

Draugiem Facebook Twitter Google+