×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Īpašuma apdrošināšanā 30% atlīdzību izmaksā par mājokļu nopludināšanu

maaja

Foto-Stock.hxcng

Viens no biežākajiem negadījumu cēloņiem mājokļos ir mājokļu nopludināšana, sasniedzot 30% no visiem atlīdzību pieteikumiem privātpersonu īpašuma apdrošināšana, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” apkopotā statistika par apdrošinātajos īpašumos notikušajām nelaimēm kopš 2008.gada. Read More

Īpašumu apdrošināšanā ir augsts arī zādzību skaits, sasniedzot 16% no visiem atlīdzību pieteikumiem. Vidēji par vienu negadījumu tiek izmaksāti 873 lati. Tikmēr ugunsgrēku gadījumos, kas sasniedz 10% no visiem atlīdzību pieteikumiem privātpersonu īpašuma apdrošināšanā, tiek atlīdzinātas vidēji lielākās summas 10 982 latu apmērā.

“Baltas” dati liecina, ka ievērojams skaits mājokļu cieš arī no dabas stihijām. Pēdējo sešu gadu laikā vētra, kas bojājusi īpašumu, bijusi par iemeslu atlīdzības izmaksai 7% gadījumu no visiem atlīdzību pieteikumiem, vidēji atlīdzinot 818 latus.

Plūdi minēti kā cēlonis 2% gadījumu no visiem pieteikumiem ar vidējo atlīdzību 1 993 lati, savukārt sniegs, piemēram, ielūstot jumtam no sniega segas smaguma, minēts kā iemesls atlīdzības izmaksai 1% gadījumu. Par sniega radītiem negadījumiem tiek izmaksāts arī otrs lielākais vidējās atlīdzības apmērs aiz ugunsgrēkiem. Par ugunsgrēkiem vidējā atlīdzība ir 10 982 lati, bet ar sniegu saistītos negadījumos vidējā atlīdzība sasniedz 2 128 latus.

Savukārt lielu daļu jeb 34% gadījumu no visiem pieteikumiem kā iemesls minēta kāda cita situācija, piemēram, krītošs sniegs sabojājis ventilācijas sistēmu, citi iekārtu bojājumi īpašumā, elektroapgādes traucējumi zibens dēļ, arī atlīdzības par mājdzīvnieku slimībām, traumām vai to likvidāciju.

“Cilvēki, domājot par sava privātīpašuma un mājokļa apdrošināšanu, visvairāk uztraucas par zagļiem un ugunsgrēkiem, kas ir racionāli apsvērumi. Īpaši postoši ir ugunsgrēki, pēc kuriem vidējās atlīdzības apmērs ir vairāk nekā 10 000 latu, taču ir gadījumi, kur zaudējumi sasniedz vairākus simtus tūkstošus latu. Tāpēc ikvienam varam ieteikt pirms lēmuma apdrošināties pārskatīt savu finansiālo situāciju, vai iespējamās nelaimes gadījumā būs iespējams atgriezties iepriekšējā dzīves kvalitātē pašiem saviem spēkiem,” norāda “Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Kā ziņots, “Balta” ietilpst “RSA Insurance Group”, kas ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+