×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Īpašumu, kurā Nacionālais teātris vēlas veidot Mazo zāli, saglabās valsts īpašumā

foto - Letafoto - Leta

Valdība šodien nolēma, ka nekustamais īpašums Kronvalda bulvārī 2b, kurā Latvijas Nacionālais teātris ir iecerējis izveidot Mazo zāli, tiks saglabāts valsts īpašumā.

Tiek noteikts, ka VAS “Privatizācijas aģentūra”, kuras valdījumā atrodas nekustamais īpašums Kronvalda bulvārī 2b, kas sastāv no zemesgabala 3475 kvadrātmetru platībā, tenisa kluba un palīgceltnēm, nodod to Finanšu ministrijai valdījumā, noformējot attiecīgu pieņemšanas-nodošanas aktu.

Savukārt Kultūras ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju uzdots izstrādāt priekšlikumus par turpmāko rīcību Latvijas Nacionālā teātra piebūves ēkas izveidošanai Kronvalda bulvārī 2b, Rīgā, izvērtējot optimālākos būvniecības darbu finansēšanas modeļus, un līdz 2018. gada 1. janvārim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā tiesību akta projektu par turpmāko rīcību Latvijas Nacionālā teātra piebūves ēkas izveidošanai šajā nekustamajā īpašumā.

Saglabājot valsts īpašuma objektu valsts īpašumā, tiks sasniegts sabiedrības interesēm atbilstošs mērķis. Latvijas Nacionālais teātris varēs attīstīties un paplašināties, uzbūvējot jaunu teātra piebūvi, kā rezultātā tiks nodrošināta kultūras pasākumu pieejamība plašam personu lokam, tostarp personām ar kustību traucējumiem. Tāpat valsts īpašuma objekta saglabāšana valsts īpašumā veicinās Latvijas Nacionālajam teātrim deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu kultūrpolitikas jomā īstenošanu, kas saistīti ar bērnu un jauniešu personības veidošanās sekmēšanu ar teātra mākslas starpniecību un izglītojošu un sociālu programmu sabiedrības izglītošanai un integrācijas procesu veicināšanai īstenošanu.

Ar šo tiek atcelts Ministru kabineta 2006. gada 24. augusta rīkojums “Par valsts īpašuma objektu nodošanu privatizācijai” daļā par nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2b nodošanu privatizācijai.

2001. gada 5. martā Izglītības un zinātnes ministrija un SIA “Centrālais tenisa klubs” noslēdza nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2b nomas līgumu ar termiņu līdz 2021. gada 31. decembrim. 2009. gada 29. jūnijā tika noslēgts nekustamā īpašuma nomas līguma pārjaunojuma līgums, saskaņā ar kuru nekustamā īpašuma nomnieka “Centrālais tenisa klubs” vietā iestājās SIA “Kronvalda parks”, pārņemot visas “Centrālā tenisa kluba” tiesības, saistības un pienākumus, kas izrietēja no noslēgtā nomas līguma.

Nomas līgumu ar “Kronvalda parku” nav paredzēts izbeigt agrāk par nomas līgumā noteikto termiņu, proti, 2021. gada 31. decembri.

Kronvalda bulvāris 2b atbilstošā izvietojuma dēļ ir vienīgais zemesgabals, uz kura nākotnē būtu iespējams uzbūvēt Latvijas Nacionālā teātra darbības nodrošināšanai nepieciešamo nekustamo īpašumu. Latvijas Nacionālajam teātrim ir nepieciešams nodrošināt arī autostāvvietu skatītāju vajadzībām, kuru plānots izbūvēt zem jaunās teātra piebūves ēkas. Vienlaikus, ņemot vērā to, ka Latvijas Nacionālā teātra telpas ir grūti pieejamas personām ar kustību traucējumiem, veicot jaunu telpu izbūvi, tiktu nodrošināta kultūras pasākumu pieejamība personām ar kustību traucējumiem.

Jau ziņots, ka, neievērojot Ekonomikas ministrijas lūgumu atlikt privatizācijas noteikumu apstiprināšanu, iepriekšējā “Privatizācijas aģentūras” valde 2012. gada 29. augustā nolēma apstiprināt nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2b privatizācijas noteikumus un noteica nosacīto cenu 150 200 lati. Iepriekšējās “Privatizācijas aģentūras” valdes rīcība, neņemot vērā Kultūras ministrijas un Nacionālā teātra pausto viedokli par nepieciešamību saglabāt šo nekustamo īpašumu valsts īpašumā un Ekonomikas ministrijas lūgumu atlikt privatizācijas noteikumu apstiprināšanu, bija viens no iemesliem valdes atbrīvošanai no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+