×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

IQ testi neinteliģenti

Lai gan vairāk nekā gadsimtu cilvēku gudrības novērtēšanai izmanto IQ testus, izrādās, ka tie nebūt neatspoguļo pārbaudāmās personas inteliģenci, liecina laikraksta “Daily Telegraph” un zinātnes žurnāla “New Scientist” divus gadus veikts pētījums.

 

Izrādās, personas saprāta robežu novērtēšanai nepieciešams vismaz trīs dažādu intelekta testu rezultātu kombinēts novērtējums, jo atšķirīgiem domāšanas procesiem tiek izmantotas dažādas smadzeņu daļas. Pētījumā izmantots internetā piedāvātais IQ tests, ko pirms diviem gadiem publicēja “Daily Telegraph” un “New Scientist” un kas piesaistīja vairāk nekā 110 000 testa veicējus.

Internetā pieejamajā IQ testā, kura veikšana aizņēma aptuveni 30 minūtes, bija iekļauti 12 testi brīvprātīgo dalībnieku atmiņas, loģikas, uzmanības un plānošanas novērtējumam, kā arī apkopoti dati par personu dzīvesveidu un apstākļiem.

Ņemot vērā testā iekļautās plašās saprāta spējas, pētnieki atklāja, ka cilvēku dažādie testa rezultāti skaidrojami ar trīs dažādu saprāta spēju kombinēšanu.

Pēc tam zinātnieki pārbaudīja 16 brīvprātīgo smadzeņu aktivitāti testa veikšanas laikā, atklājot, ka trīs inteliģences komponenti – īstermiņa atmiņa, loģiskā pamatošana un runas spējas – ir saistīti ar dažādām smadzeņu daļām.

Pētījumā arī atklāts, ka regulāras “smadzeņu trenēšanas” spēles nekādi neietekmē cilvēka vispārējo saprātu.

Taču cilvēkiem, kuri regulāri spēlē datorspēles, bija augstāki rezultāti loģiskajā pamatošanā un īstermiņa atmiņas testos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+