Mobilā versija
+3.6°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
28. decembris, 2012
Drukāt

IQ testi neinteliģenti

Lai gan vairāk nekā gadsimtu cilvēku gudrības novērtēšanai izmanto IQ testus, izrādās, ka tie nebūt neatspoguļo pārbaudāmās personas inteliģenci, liecina laikraksta “Daily Telegraph” un zinātnes žurnāla “New Scientist” divus gadus veikts pētījums.

 

Izrādās, personas saprāta robežu novērtēšanai nepieciešams vismaz trīs dažādu intelekta testu rezultātu kombinēts novērtējums, jo atšķirīgiem domāšanas procesiem tiek izmantotas dažādas smadzeņu daļas. Pētījumā izmantots internetā piedāvātais IQ tests, ko pirms diviem gadiem publicēja “Daily Telegraph” un “New Scientist” un kas piesaistīja vairāk nekā 110 000 testa veicējus.

Internetā pieejamajā IQ testā, kura veikšana aizņēma aptuveni 30 minūtes, bija iekļauti 12 testi brīvprātīgo dalībnieku atmiņas, loģikas, uzmanības un plānošanas novērtējumam, kā arī apkopoti dati par personu dzīvesveidu un apstākļiem.

Ņemot vērā testā iekļautās plašās saprāta spējas, pētnieki atklāja, ka cilvēku dažādie testa rezultāti skaidrojami ar trīs dažādu saprāta spēju kombinēšanu.

Pēc tam zinātnieki pārbaudīja 16 brīvprātīgo smadzeņu aktivitāti testa veikšanas laikā, atklājot, ka trīs inteliģences komponenti – īstermiņa atmiņa, loģiskā pamatošana un runas spējas – ir saistīti ar dažādām smadzeņu daļām.

Pētījumā arī atklāts, ka regulāras “smadzeņu trenēšanas” spēles nekādi neietekmē cilvēka vispārējo saprātu.

Taču cilvēkiem, kuri regulāri spēlē datorspēles, bija augstāki rezultāti loģiskajā pamatošanā un īstermiņa atmiņas testos.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+