×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

“Ir jānotic Latvijai”. Skolnieks Dāvis Burka 18. novembrī teiks uzrunu kopā ar Valsts prezidentu (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Mūsdienās bieži aizmirstam, ka mūsu senči daudz darījuši, lai mēs šodien varētu dzīvot savā valstī, lepoties ar savu sarkanbaltsarkano karogu,” teic Dāvis Burka – viens no Valsts prezidenta kancelejas rīkotā konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” uzvarētājiem.

“Esmu patriots”

Doma, ka mēs nedrīkstam aizmirst savas saknes, savu vēsturi un to, ka Latvijas neatkarība nav pašsaprotama, tāpēc tā jāvērtē augstu, caurvij Dāvja sacerēto uzrunu. To viņš rakstījis, iedomājoties, ko gribētu teikt Latvijas tautai, ja pats būtu valsts galva. “Latvija savulaik ir izcīnīta. Sevišķi svarīgi to atcerēties jauniešiem, kuri domā doties studēt uz ārzemēm un, iespējams, Latvijā vairs neatgriezties. Tiem, kas apsver iespēju aizbraukt, būtu jāatceras, ka katram ir iespēja ietekmēt dzīvi Latvijā un līdzdarboties, lai te viss vēršas uz labu. Ir tikai jāatrod ticība sevī,” teic Dāvis. “Man pašam ticība ir. Esmu liels patriots.” Kā patriotisms viņā radies? “Es pat īsti nezinu,” atbild puisis. “Domāju, ka tas ir sācies ar to, ka cienu un mīlu savu ģimeni, kas dzīvo Latvijā. Mana ģimene te ir radusies un izaugusi no mūsu senčiem. Tāpēc ir pašsaprotami, ka arī man jāiegulda savs darbs Latvijas labā.” Jaunieša vecāki ir amatnieki – tēvs galdnieks, māte – ādas apstrādes meistare.

Dāvis patlaban mācās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 12. klasē. Nākamgad, iespējams, sāks ekonomikas studijas. Pieļauj domu, ka studēt varētu ārzemēs, jo uzskata, ka, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs ir labāka izglītības sistēma un plašākas iespējas. Taču pēc studijām Dāvis vēlētos atgriezties Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Labu izglītību var iegūt arī Latvijā – tāpēc nav jāskrien uz ASV. Kā redzams – lieluma mānija – top jauks runātājs, nevis darītājs.

 2. Skolnieks D.Burka nav ievērojis,ka netālu J.Čakstes atdusas vietas apbedīts Jānis Balodis uz kura kapu plāksnes joprojām nav atjaunots čekistu izdzēstais uzraksts – ģenerālis un senlatviešu zobens ar ozollapu vainadziņu.

 3. Nu jau bērnus velk politikā. Tam zēnam galvā vēl ir tikai tas biezpiens, ko skolā sastūma. Tādus zombēt vieglāk. Viens tāds biezpingalva no Latvijas salaida visu d…sā bet nupat saņēma Briseles dāvanu. Tam vārdā Va;dis Dombrovskis.

 4. Vai patiesam jaizmanto amerikanu vards,patriotisms,lai apzimetu musu sencu cinas par brivibu un tautas saliedetibu utt.,ja latviesu valoda ir vardi latviskaki lai apzimetu to pasakumu kopumu! Zel tas pierada ka amerikanizejamies

  • Tas, kurš pats sev derdz, šķiet, nezina, ka nav tādas “amerikāņu” valodas. Toties Latviešu konversācijas vārdnīcā ir šāds šķirklis: Patriotisms (lat. ‘patria’, tēvija), tēvzemes mīlestība.
   Tātad pat prof. Endzlīns un prof. Mīlenbachs šo vārdu atzina labu esam. Bet tiem, kam itin viss derdz, gan jau dergsies arī šī vārdnīca.

 5. puis ..par kadiem senciem iet runa? Tiem kuri bija pirms 700gadiem,kurus paklava un sanaidoja vacu krustnesi u.c. .. kapec to nepieminam ka neatkaribas cinas, bet tikai tas dienas kuras bija cina pret krieviju un fasistiem..ta it kaa

 6. Ļoti jauks puisis!

 7. aug jauni politiskás elites fanátikji kuri visiem páréjiem centísies ieskaidrot cik labi ir brunjoties ,cik Amerika laba un Krievija slikta – nekas jauns viss vecais ,kas atkal noved pie jaunám shausmám kur ciesh visi iznjemot shúmétájus ,kur visi ir nabagi iznjemot dazjus kretínus kuri nevar redzét tálák par savu degungalu. UZSKATU , ja gribam kaut ,ká palídzét sev ,savai zemei un galu galá planétai ,tad nav jádomá ,tá ,ká maigi uzspiezj Amerika un més páréjie télojam ,ka shí uzspizsshana ir dásns ziedojums . Neviens pat dzirdét negrib ,kas aiz tá slépjas. Latvieshi ! Ja gribat ,lai ,kas mainás un pamatígi, domájam ar savám galvám ,ejam savás skolás un tur iedarbina savu domáshanu ,kas nebús blokjéta ar logiskiem ,gudriem ,bet izdomátiem ,tukshiem un nedarbígiem pasaules redzéjuma zinátném.

  • … Juriz … tu esi KREMLA URLU PROPAGANDAS zombets ‘..’ un esi iegrusts seit, tev nepiemeroti civilizeta un nepareizas kulturas VALSTI !!!

   … VAI NESAPROTI, KA EKSISTENCES NODROSINASANA IR PRIORITATE … !

   … Tu pat nespeji izprast sis pasaules realitati … jo tev notikumu hronologija un to izraisitas konsekvences ir ka zosei notikumu kalendars …

   … JA PIE TAVAM DURVIM VELREIZ UN ATKAL KLAUVETU KRIMINALAS VARAS PARSTAVJI – VAI TU NECELTU TRAUKSMI, LAI SANEMTU PALIDZIBU NO VIENIGA UZTICAMA PARTNERA … UN TAS SAJA GADIJUMA IR TIKAI ASV UN TAS MICIGANAS STATA GVARDE !!!

   … PAT ROMAS SENIE IZPRATA REALITATI , VAJADZIBU IZLIETOT PASAIZSTAVESANAS IEROCUS UN METODES … ARI DIVSPARNIGO TRAUKSMES CELAJU KLAIGASANU … !

   … TAVU LUMPENISKO MULKIG0 UN ZOMBETO DOMASANAS SPEJU PIERADA TAVS PEDEJAIS GRAMATISKI NEPAREIZAIS TEIKUMS UN NEKONSEKVENTAISSECINAJUMS, JO … ‘ … GUDRIBA NEVAR LIDZINATIES TUKSUMAM UN NEDARBIGAM

   • ar Urlám nesaejos un neviena neesmu zombéts.Tikkai Tavs uzticamais partneris tev 9 ádas noplésís par ká vinju saucamo palídzíbu un + izveidos tádu párvaldes sistému kur pats netiksi gudrs ,ká tie parazíti izsúc tevi tukshu ,bet Tu ar pliku” dé “turpinási saukt sevi par laimígu. Pakaties uz banku sistému sákumá bija valsts iestádes kur katrs varéja atrast palídzíbu ,bet tagad ir tik daudz kredít iestádes tikkai privátas ,bet valsts atbalstítas, kuras sava labuma délj jau iznícina tos ,kas ar vinjiem ir saistíjies un diemzjél lieláká dalja ir tikkai tádas.Paskaties uz piejamo informáciju tá it ,ká izskatás gudra ,bet tá neatbild un nepaskaidro vienkárshi ,jo tá pati to neprot,izmantojot sarezgítus várdus un operéjot ar zinátniskiem terminiem ,tá atbild uz taviem jautájumie izsmeljoshi ,bet tu nesaproti un tu baidies párjautát ,jo it ,ká izskatás taisnígi un pareizi ,bet aiz visa tá slépjas tuksha muldéshana un izvairíshanás no tieshas atbildes. Savukárt aiz ,tás atkal slépjas Parazítiska sistéma kura negrib ,lai vienkárshas lietas ir viegli saprotamas un katrs bútu spéjígs atshkjirt meli no taisnígá.

 8. kas ir mazaakais launums?

  • Kad kārtējās saeimas vēlēšanās nav izvēles,tad tiek meklēts mazākais ļaunums,kas ar laiku kļūst par lielāku vai pavisam lielu ļaunumu, lai atkal meklētu mazāko ļaunumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+