Sports
Hokejs

Ir jāspēlē par Latviju! Savickis komentē Dārziņa dilemmu un sarunas par līgumu0


Lauris Dārziņš
Lauris Dārziņš
Foto: LETA

Mēs vēlētos, lai Lauris Dārziņš spēlē gan “Dinamo”, gan Latvijas izlasē – tā ceturtdien sarunā ar “LA” sacīja KHL vienības Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Latvijas hokeja izlase otro nedēļu gatavojas pasaules čempionātam, bet Lauris Dārziņš pagaidām pauzē un trenējoties individuāli. Kā iemesls kuluāros tiek minēts tas, ka spēlētājs negrib riskēt un spēlēt nacionālajā komandā bez līguma nākamajai sezonai.

Ņemot vērā, ka pieredzējušais uzbrucējs aizvadīja otro veiksmīgāko sezonu karjerā, finansiālās prasības ir pieaugušas, abas puses mēģina atrast kopsaucēju.

Juris Savickis: “Mēs gribam, lai Dārziņš spēlē gan izlasē, gan “Dinamo”, bet līguma noteikumiem jābūt atbilstošiem. Šobrīd iet sarunas, bet izlase jebkurā gadījumā ir kaut kas cits –

jebkuram sportistam ir gods un cieņa spēlēt par savu valsti, nav divu domu. Viņam tas nebūtu jāsaista ar “Dinamo”.

Ir jāspēlē par Latviju, bet attiecībā uz “Dinamo” – runājam par līguma detaļām. Protams, gribam viņu noturēt. Kluba budžets būs apmēram tāds pats kā iepriekšējā sezonā, bet tas nenozīmē, ka neko sevišķi lielu nevaram piedāvāt. Bez tam spēlēt mājās, būt kopā ar sievu un bērniem – cik tas maksā? Un citi faktori, tie arī jāparēķina. Ne tikai naudā viss mērāms. Dārziņš ir gudrs cilvēks un pareizi izspriedīs.

Vai mēs esam tuvu kompromisam? Negribētu publiski par to runāt. Ja Dārziņš un aģents piekritīs mūsu nosacījumiem, divu nedēļu laikā varētu noslēgt līgumu. Piedāvājums ir izteikts, gaidām atbildi. Viņi šobrīd domā. Es neteiktu, ka situācija ir sarežģīta. Jā, Laurim ir reālas iespējas dabūt līgumu ārzemju klubā, bet, vai to darīs, tas ir cits jautājums. Es viņa vietā nekur nebrauktu.”

Dārziņš pagaidām komentārus nevēlas sniegt.

Saistītie raksti

Savickis sacīja, ka ar finansiālajām garantijām, kas visiem klubiem jāiesniedz KHL, viss ir tikpat kā nokārtots – palicis vien saskaņot detaļas. Rīgas “Dinamo” ģenerālsponsors tāpat kā līdz šim būs “Gazprom Export”.

Pārrunas ar citiem komandas līderiem Līnusu Videlu un Metjū Majoni kluba boss vērtēja kā interesantas, bet cer, ka izdosies viņus noturēt sastāvā. Finansiālās prasības pēc veiksmīgas sezonas ir pieaugušas.

Jāpiebilst, ka pasaules čempionāts Slovākijā norisināsies no 10. līdz 26. maijam.

LA.lv