×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

“IR” nekādu papildu “palīdzību” oligarhu sarunu pārbaudei nesniegšot (12)

Foto LETAFoto LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudīs žurnālā “Ir” publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu, pirmdien preses konferencē sacīja KNAB vadītājs Jēkabs Straume.
KNAB arī lūgs žurnāla rīcībā esošo informāciju salīdzināt ar biroja rīcībā esošo informāciju, taču jau šobrīd varot pateikt, ka “līdzības ir saskatāmas ar žurnālā publicētajām sarunām”, ziņo LETA. Arī uzraugošais prokurors Māris Leja ir sacījis, ka ir nepieciešams pārbaudīt šo sarunu autentiskumu.

Lūk, ko pēc šiem paziņojumiem sacīja žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele:”Publicējot “oligarhu sarunas”, IR vadās no diviem principiem, kas ir ļoti svarīgi neatkarīgai un profesionālai žurnālistikai. Pirmais — sabiedrības tiesības uzzināt būtiskus faktus par iespējamiem noziegumiem un procesiem, kas skar mūsu valsts pārvaldi. Otrais — žurnālistu pienākums aizsargāt avotus, kas uzticējušies medijam un snieguši sabiedrībai būtisku informāciju, prasot saglabāt viņu anonimitāti. Abus šos principus IR turpinās ievērot, lai kādi pavērsieni sekotu “oligarhu lietas” tālākajā procesā.

Uz KNAB vadītāja aicinājumu IR sadarboties, lai noskaidrotu publicēto sarunu autentiskumu, varu apliecināt — pirms “oligarhu sarunu” publicēšanas IR pārliecinājās par šīs informācijas autentiskumu. Visas IR publicētās sarunas tiešām ir notikušas un to saturs ir atspoguļots patiesi. Nepieciešamības gadījumā IR spēs to pierādīt tiesā. Pildot savu profesionālo pienākumu, IR nesniegs nekādu papildu informāciju, kas var apdraudēt avotu aizsardzību. Taču nekas nekavē KNAB salīdzināt visu publiskoto sarunu saturu ar biroja rīcībā esošo informāciju — lai to izdarītu, nekāda papildu “palīdzība” no IR redakcijas nav nepieciešama.

Prokuratūras un KNAB izteikumi par sarunu “autentiskuma pārbaudi” ir tukšu salmu kulšana, lai aizpildītu neveiklo klusumu, kas iestājies pēc oligarhu sarunu publiskošanas, kad visai sabiedrībai ir kļuvis redzams, cik brutāla ir bijusi amatpersonu rīcība un cik kusla — viņu iespējamo noziegumu izmeklēšana. Tā vietā, lai uzņemtos atbildību, likumsargi velk laiku un cenšas izskatīties svarīgi, “pārbaudot” paši savu izmeklēšanas materiālu “autentiskumu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Šis viss notiekošais tiesībsargu nostājā un šo sarunu atklātā aizstāvībā,izraisa bažas par likuma taisnīgumu!Katrā vārda galā prokurors uzsver izmeklēšanā pierādījumu nav.Nu tad man ir jautājums,Vai mums nodokļu maksātājiem jāuztur iestāde,kura visu laiku,gan žurnālistus ,gan visu tautu atšuj,dzied vienu dziesmu,nav pierādījumu! Bet vai kāds no šiem amata vīriem ir papūlējies,lai pierādītu noziegumu! Tad tagad šīs durvis ir atvērtas valsts nozadzējiem! Skatoties pēc visas nostājas,tad rodas priekšstats,kad mūsu Valsts jau ir nozagta,jo Valsti pārvalda naudas maisi! Man ir skumji,kad piedalījos barikādēs un ar sirdi un dvēseli iestājos par Latvijas neatkarību!!!

  • mīļā Aiva, visa atpirkšanās naudiņa sen jau sadalīta un arī iztērēta tā, ka šitam “bānītim nav atpaļgaitas”

 2. Nav ko piesegt oligarhus Kalnmeijera kungs! Kādu autentiskumu jūs pārbaudat? Paši savējo! Stāstāt, ka neko nezinājāt, lai gan labi zinājāt (Strīķe). Laiks tā kā padomāt par paša demisiju, ja jau esam Eiropas valsts. Vai tomēr Eiropas nomale, kur utis joprojām tiek meklētas svešā kažokā?

 3. Gan jau neskaidros to ko noskaidros,astoņkāji nedrīkst kustināt..parunās,parunās un viss noklusīs,kā vienmēr!!

 4. Ja valsts kantorus interesē tikai tas- kā 3 A sarunas nonākušās atklātībā, bet ne tas kā tiek runāts par valsts sadali savās interesēs līdz ar amatperonu bīdīšanu pat prezidenta līmenī ( itāļu mafijas nepiepildītais sapnis )- tad paliek jocīgi – varbūt arī nē – ja apzinies ka valsts kantoriem labi iemaksā un tāpēc tādi ”jocīgi” jautājumi…

 5. Ozoliņš ir āksts Atbildēt

  Nav brīnums, ka tie divi klauni smejas.

 6. ŠITOS MĒSLUS PAKĀRT PIE APGAISMES STABA.

 7. Žurnaļugas nostājušies ļoti ērtā pozā…un tam nav nekāda sakara ar avotu aizsardzību….analītiskas žurnālistikas tur nav vispār…kāda no tā jēga, tikai cilvēku tracināšana savu reitingu interesēs.

 8. Jàcer,ka “IR” ir gaidítàs ATMODAS sàkums.Nelausim to noindét.

 9. Rāda kipūčuju ģējaķēļnosķ. 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+