×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. septembris, 2017
Drukāt

“Ir” redaktore: Saeimas komisijai jāvērtē, vai nav pamats ģenerālprokurora atlaišanai (20)

Žurnāla "Ir" žurnāliste Indra Sprance (no kreisās) un žurnāla "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele piedalās "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē Saeimā, kurā spriež par žurnālistu un redakcijas atbildību par sniegtās informācijas patiesumu. Foto - LETAŽurnāla "Ir" žurnāliste Indra Sprance (no kreisās) un žurnāla "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele piedalās "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē Saeimā, kurā spriež par žurnālistu un redakcijas atbildību par sniegtās informācijas patiesumu. Foto - LETA

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzdevums būtu vērtēt, vai nav pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai par nolaidību saistībā ar “Oligarhu lietas” izgāšanos, kā rezultātā ir iestājušās būtiski kaitīgas sekas, šodien komisijas sēdē sacīja žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Viņa norādīja, ka pašlaik nav iespējams sabiedrībai un medijiem iepazīties ar izmeklēšanas materiāliem, tāpēc komisija varētu atrast iespēju, lai sabiedrībai tomēr būtu iespēja iepazīties ar šīs lietas dokumentiem.

Žurnāla “Ir” komanda uzskata, ka kriminālprocess tika nepamatoti izbeigts un ka uz izmeklēšanas iestādēm gulstas “ēna” par līdz galam nepaveikto darbu kompetences un resursu trūkuma, nolaidības vai prettiesiskas ietekmēšanas dēļ. Tāpēc šajā jautājumā komisijai būtu jāizvērtē visaugstāko amatpersonu atbildību, uzsvēra Ločmele.

“Ir” žurnāliste Indra Sprance šodien komisijas sēdē prezentēja pārskatu par valsts sagrābšanas pazīmēm žurnālā publiskotajās “oligarhu sarunās”, norādot uz konkrētu personu teikto par darbībām privātās interesēs. Žurnāliste arī citējot sarunu dalībnieku izmantoto necenzēto leksiku.

Iniciatīva par parlamentārās izmeklēšanas rīkošanu šajā lietā tapa tieši pēc “Ir” publicētajām “oligarhu sarunām”. Parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota šā gada 21.jūlijā.

Par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inguna Sudraba (NSL).

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Cien.žurnālisti,velti pūlaties,jo jau pēc “komisijas”izveidotā sastāva varēja DROŠI paredzēt,ka nenotiks NEKAS !!Kamēr visur “spicē”būs vecie bijušie ar osčagas turētāju Hūti visos galos, NECERIET uz taisnīgu tiesu vai pārmaiņām politikā.Jābūt supernaivam lai nesaprastu,ka visi balsojumi,lēmumi,MK umozakļučeņije utt.netiek iepriekš dažādos kaktos un pažobelēs superapartamentos laicīgi apzelēti un pieņemti ar “dobro”.To pat pierāda tas,ka domas spīdekli Vējoni neņem pierē īstie muzikas pieteicēji valstī.Kurš salīdzinās Lembja un Vējoņa autoritāti?”Krustēvu”izlasiet!Piemērs:Sudrabai ieteica Liepiņš /NRA/ pažobelē vispirms satikties ar Jansonu,visu saskaņot un TIKAI TAD,iet uz t.s. “komisiju”To visi pieņēma kā normu !!Komisija nepēta Rīdz.sarunas,bet meklē kurš nopludināja visu “IR “.Saeimā u.c. NEVIENS neprotestē !!

 2. … Pievienojos ! Sen, sen jau bija laiks izmest visu veco nomenaklaturu … sakot 1993. g. notikumiem …!

 3. Bez Valda Dombrovska un Ērika Kalnmeiera Latvijā nebūs īstenots “veiksmes stāsta” scenārijs 2009. – 2013.g. Ja Rīdzenes sarunu dalībnieku būtu aizturēti jau 2011.g., tad, iespējams, situācija Latvijā būtu kā pašlaik Ukrainā. Tagad cita lieta – tagad NATO kaujas grupas aizsegā var rīkoties enerģiskāk.

 4. IR malači, ka pabakstīja to utu midzeni…
  Ja jau “grafists.” sarosījās, tad skaidrs, kuri to ģenerāļa kantori diriģē !

 5. Borobkovs:- Runā, runā, mana di…a klausās.

 6. Kā IR redaktore to var zināt. Viņiem parādādās tādas boļševistiska mesiālisma iezīmes. Bet tas ir likumsakarīgi. Paskatieties, kāda uzrīdīšana notiek uz cilvēkiem, kuri atļaujas pateikt kaut ko ārpus instrukcijas. Tās ir totalitārisma vēsmas.

  • Ne Jums sajēga par totalitārismu, ne par tā smaku!!! Demokrātijā žurnālistiem jāpilda “sargsuņu” loma, un to Ir labi dara. Totalitārismu sakāroja tie kretīni Rīdzene, kas par mediju sadalījumu “diskutēja” tā, ka smird vēl tagad!!!

 7. Nekas nesanāks. Lembergs neļaus. Un Brigmanis komandas pilda perfekti. Arī Saskaņas interesēs ir neaiztikt ģenerālprokuroru, jo reti kurš tik ideāli māk sargāt Ušakovu un Ameriku.

 8. Intelekts o kā lauciniekam Atbildēt

  Kalnmeiers ir no dziļiem laukiem , sen jau bija laiks viņam šķūrēt sniegu Franča Jozefa zemē.

 9. KĀ ar tavām PRĀTA SPĒJĀM, linda???? Liekas, ka tev VISS nav KĀRTĪBĀ!???????

 10. “Linda” 13:18 , “ir” 13:19 ,”Delna” 13:23 , “VVF” 13:26 !!!!
  Kaut vai intervālus lielākus ievēro,Lemberga trolli!

 11. Rokas nost no komisijas Laujiet strādāt !

 12. Gaidu kad IR sāks publicēt cik un kuŗš saņēma par Dienss pārdošanu un kuri tika uzmesti 1

 13. Vai visa Ir komanda nav jāatlaiž?

 14. Ir pamats domāt par IR redaktores prrāta spējām !

  • Juutams,Linda,ka tiesi Jums ar taam praata speejaam ir kaa ir.Ja klausiijaaties,tad dzirdeejaat,ko teica juristi,ka tiesi Locmele un Sprance ir visu skurpulozi analizeejusas,preciizi viss pasniegts,kaa straadaatu juristes,bet vinas ir zurnaalistes.Liels paldies par tik preciizu,patiesu notikumu pasniegsanu.Apklusinaats tika arii kaads komisijas loceklis,kurs labpraat gribeeja ,lai vinaam nebuutu taisniiba.Pat Borovkovs atzina,ka sarunas ir autentiskas.Ja ko varees panaakt taisniibas labaa,tad tikai pateicoties siim gudrajaam zurnaalisteem un zurnaalam “IR”.

Draugiem Facebook Twitter Google+