×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Šapošņikovs: Ir smieklīgi aizliegt Krievijas televīzijas kanālus (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Saruna ar Daugavpils teātra direktoru un māksliniecisko vadītāju Oļegu Šapošņikovu.

No 9. līdz 23. maijam Rīgā norisināsies jau tradicionālās Daugavpils teātra dienas. Uz Latvijas Nacionālā teātra un M. Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves būs iespēja noskatīties dažādu žanru izrādes latviešu, krievu un latgaliešu valodās: krieviski opereti “Mistera Ikss noslēpums”, bērnu mūziklu “Leo – mazais lauva”, komēdiju latgaliski “Latgaliešu rulete” un dejas izrādi “Kazanova. Henrieta. Venēcija.”’ ar iespaidīgām dekorācijām, vizuāliem efektiem un oriģinālmaskām no Venēcijas, uz skatuves izzūdot robežai starp dramatiskajiem aktieriem un deju trupas dalībniekiem. Kā vieni, tā otri veido veselu māksliniecisko pasauli.

Šogad paiet tieši pieci gadi kopš Oļegs Šapošņikovs ir Daugavpils teātra direktors un mākslinieciskais vadītājs. Teātris vienmēr nesaraujami saistīts arī ar apkārtējo kultūrtelpu, kuru ietekmē visdažādākie apstākļi. Tādēļ saruna ievirzās arī par Krievijas televīzijas propagandas ietekmi uz cilvēku prātiem.

Šajā sakarā Oļegs Špošņikovs saka: “Tas, ka Latgale atrodas tuvāk Krievijai, nebūt nenozīmē automātiski lielāku impērijas televīzijas ietekmi. Krievijas televīziju var redzēt arī Ņujorkā tāpat kā caur satelītšķīvjiem visā Latvijā. Vai Latgalē ir mazāka spriešanas spēja un prasme atšķirt melus no patiesības nekā citur valstī? Aizliegt Krievijas kanālus! Smieklīgi. Kā padomju laikā, kad aizliedza džinsus, to amerikāņu propagandu… Tagad man džinsi mugurā. Nu un? Runā, čipsi un kokakola kaitīgi veselībai, bet visur pieejami, turklāt visvieglāk sasniedzamajos plauktos. Pastāv vispār zināms psiholoģijas likums – cilvēks vienmēr ciena spēku. Nav runa par fizisko, muskuļiem, bet par jaudīgu, stipru prātu. Krievijas propaganda vienmēr bijusi profesionāli spēcīga un iedarbīga. Tāpēc, manuprāt, labākais veids turēties pretim nevēlamai, citai propagandai, ir savs viedoklis, sava taisnība, sava patiesība, aizstāvama tikpat jaudīgi un iedarbīgi. Nav noslēpums, ka 9. maijā Daugavpilī tradicionāli notiek gājiens, vērienīgi svētki, piedalās tūkstoši, koncertos uzstājas mūziķi… Bet vai var viennozīmīgi interpretēt, ka visi ielās izgājušie ir pret Latvijas neatkarību? Vai viņi visi ir separātiski un grib atdalīties no Latvijas? Kāda neliela daļa – varbūt jā. Taču vai visi? Noteikti nē. Varbūt daļa no tiem, kuri gribētu atdalīties no Latvijas, 9. maijā sēž mājās un nekur neiet. Visā Eiropā uzvaru pār Otro pasaules karu svin 8. maijā. Kāpēc Latvijā neviens neierosina to darīt?”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Šapošņikovs varētu paklusēt – mums teātros pēdējā laikā vispār krievu invāzija, it kā latviešiem vairs ne režisoru, ne autoru nebūtu. Atvelkas te un vēl muti virina, guru atradies!

 2. Piemēram, Libānas šiītu televīzija Al-Manar ir aizliegta Francijā u.c. ES valstīs, neviens “nesmejas”, vienkārši slēdz, kaut, salīdzinot ar Kremļa TV mērķtiecīgo Latvijas krievu indēšanu, kanāls pilnīgi nevainīgs,

  Franciju nedz pazemo, nedz noniecina, Francijas okupāciju un okupantu kara noziedzniekus neslavina.

 3. latvietis parastais Atbildēt

  protams pasākums ir muļķigs. tas ir tikai teātris naivajiem. interneta laikmetā kas gribēs tas vienalga noskatisies, kam neintresē tas pat nepamanīs. bet te “aizliedzot”imitē ka dikti aktīvi notiek cīņa:) komēdija vienvārdu sakot

 4. tas ir augstakais punkts ko var nacionalisti panakt kam interese krievijas zinas tas atradis visur….

 5. Tad smejies vesels, mīļais….

 6. Nevis jāaizliedz, bet nav jātranslē. kas grib, lai tad ar šķīvi skatās! Taču Lattelekom un kabeļnieku stratēģija ir nauda, nauda, nauda! Štrunts par Valsti!

 7. Nožēlojami, tik jauns cilvēks un runā tādas jau sen sagramotas muļķības.

 8. Kāpēc gan Latvijā vajadzīgi Krievijas televīzijas kanāli!? Tur pat nav ko diskutēt. Būtu jāslēdz visi Krievijas kanāli – tāpat jau visa krieviskā par daudz Latvijā. Radio grūti atrast latviskos kanālus, jo tikai krievi visur murmulē.

  • Patiesam malacis ir ista LATVIETE-visu aizliegt, nogriezt un sabradat.Redziet, krievi jau tagad nevis runa ka cilveki,bet gan murmule it visur.Patiesam aspratiga sava cinisma un naida pret krievu tautu ir si sadiste.

 9. Sākumā jāaizliedz internets, pēc jāaizliedz ienaidnieka TV kanāli.

 10. Smieklīgi ir tā runāt.

 11. viennozīmīgi-slēgt visus rusijas kanālus!nevaru izturēt vairs to krievu propogandu

 12. tā ir, šarikovi par pabalstiem sapirkuši satelītus

Draugiem Facebook Twitter Google+