×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Ir variants – moduļu kāpnes!

kapnes

Mājoklī kāpnes izbūvē vienreiz – visam ēkas mūžam, un vieta tām jau laikus projektā paredzēta. Bet ko iesākt, ja šī vajadzība uzkrīt kā sniegs uz galvas, piemēram, rekonstrukcijas gaitā, un tām pietrūkst attiecīgā plašuma? Ir principiāli jauns variants – moduļu kāpnes!

Telpiskā domāšana ir Dieva dāvana, kas piemīt tikai ļoti apdāvinātiem cilvēkiem un tagad arī moderniem datoriem, tāpēc kāpņu radīšanā pamazām zūd noslēpumainības plīvurs un meistaru kvalifikācijas apbrīns. Iespējams, drīz jau katrs saimnieks pats spēs sev uztaisīt šo sarežģīto konstrukciju, iztiekot pat bez smalkiem aprēķiniem. Vai varat iedomāties situāciju: veikalā nopērk 16–17 metāla klucīšu, katru 5 kg svarā, mājās pirmo pieskrūvē pie augšstāva griestiem, otro – pie pirmā, trešo – pie otrā un tā pamazām kāpj lejā, apejot stūrus un tēmējot uz vietu, no kuras var vai grib jau kājām kāpt augšup? Ticiet vai ne, taču šāds triks ir iespējams, jo klucīšus jeb moduļus, kas patiesībā ir visai sarežģīta metināta 4–10 mm lokšņu tērauda konstrukcija, var pagriezt 30 grādu leņķī uz vienu vai otru pusi un stiprinot var arī pāris centimetru amplitūdā variēt ar pakāpienu augstumu, lai beigās visi sanāktu puslīdz vienādi. Tātad nosacīti vieglas, gaisīgas kāpnes bez tradicionālā laukumiņa pusstāvā, kur ar trim liekiem soļiem pagriežamies kāpšanai pretējā virzienā, un arī bez tā sauktajiem pretpakāpieniem, kas apslēpj vien skatu no lejas.

Protams, viss nav tik vienkārši. Uz moduļiem stiprina metāla plāksnes, kas kalpo par pamatu pakāpieniem, kurus pēcāk fiksē ar skrūvēm. Tālāk jau saimnieka izvēle – līmētais osis vai ozols, ekonomiskajā variantā priede vai pat 40 mm saplāksnis – un galdnieka pacietīgs darbs, ar dēlīšu formu un pat garumu variējot, lai maksimāli līdz centimetra attālumam pietuvinātos iekšējai sienai. Ārējai jebkurā gadījumā nepieciešamas arī margas. Iespējams, šis ir pats sarežģītākais projekta posms, jo katru izgatavo individuāli atbilstīgi kāpņu risinājumam. Nerūsējošā tērauda cauruļu izpildījumā ar piemērotiem dekoratīvajiem stiprinājumiem tā ir vēl viena moduļpakāpienu cena, toties kāda dizaina stila tīrība – pilnīgs minimālisms un absolūts tehno!

MetKapn-8542Ja atmet visus šos interjera spīdekļu jociņus, kas spēj izputināt jebkuras ģimenes budžetu, praktiskais ieguvums vienalga nav peļams.

1. Šī konstrukcija ļauj maksimāli ekonomēt telpu, un optimālā variantā tā iegrozāma 0,5 m attālumā (puspakāpiena garumā) no sienas.

2. Moduļpakāpienu standarta augstums ir 18 cm, taču var ieregulēt gan 17 cm, gan 19 cm. Tas nozīmē, ka tos var pielāgot jebkurai telpai, jo manevram vienmēr veidojas augstuma rezerve.

3. Šādas kāpnes iespējams izveidot gandrīz jebkurā ailā, jo tās ved tikai augšup. Iztiekot bez klasiskā laukumiņa, ietaupīta piecu pakāpienu vieta! Arī ienest tās var tur, kur gataviem laidiem durvis par šaurām vai logu nevar atvērt.

4. Šis ir universāls sērijveida produkts, kam nav vajadzīgs speciāls projekts, un tāds teorētiski vienmēr maksā lētāk nekā individuāli radīta konstrukcija. Mazliet atšķiras tikai pirmais un pēdējais pakāpiens stiprināšanas paņēmiena dēļ (horizontāli vai vertikāli).

5. Kāpņu metālkonstrukciju montāža ir visai vienkārša, to divatā var paveikt arī mājinieku spēkiem, lai atlicinātu vairāk līdzekļu pakāpieniem vai margām.

Latvijā šis ir jauns piedāvājums, rūpnieciski kāpņu moduļus izgatavo tikai otro gadu. Ideja, cik zināms, no­skatīta Itālijā, konstruktīvais risinājums – atšķirīgs, oriģināls, latviešu inženieru radīts. Pamat­doma – lai ir kāpnes pie­zemētākiem cilvēkiem, kas pieraduši skaitīt savu naudu!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+