×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Vai partija “Saskaņa” atbalsta pretvalstiskas aktivitātes?
 (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Viktors Guščins

Krievijas “tautiešu” konferencē, kas sestdien notika Maskavas namā (skat. “LA” rakstu “”Krievu pasaules” filiāle kaļ plānus” 26. augustā), izskanēja apmelojumi Latvijai rusofobijā, neonacismā, aicinājumi necienīt Satver­smes preambulu, bet atbalstīt Krievijas sagrābto Krimu un tā sauktās Doņeckas un Luhanskas “tautas republikas”.

Konferenci rīkoja “tautiešu” koordinators Viktors Guščins, un liela daļa no runātājiem bija Latvijas Krievu savienības politiķi vai šīs partijas politiku atbalstošu organizāciju pārstāvji. Runāja arī divi “Saskaņas” politiķi – Elizabete Krivcova un Igors Pimenovs.

“Vai partija “Saskaņa” atbalsta šādas aktivitātes?” vaicāju “Saskaņas” politiķiem.

Igors Pimenovs: “Konferences rezolūciju projektus nelasīju un to pieņemšanā nepiedalījos, jo zinu, ka to garu izmainīt nevar. Es gāju turp, lai paustu savu viedokli par izglītības reformu kā Latvijas Krievu mācībvalodas skolu asociācijas – LAŠOR – valdes priekšsēdētājs, nevis partijas deleģēts. Taču pretrunu manā un partijas viedoklī nav. Piedalījos arī tādēļ, lai zālē esošie dzirdētu ne tikai vienu viedokli, bet būtu arī “diversija” – divi viedokļi. Teicu, ka Latvija ir demokrātiska valsts, nevis fašistu midzenis, kā tur izskanēja. Jā, pieminēju “latviešu ksenofobiju” (tas nozīmē – it kā dziļu nepatiku pret svešiniekiem, ārzemniekiem. – D. K.). Esmu pārliecināts, ka liels skaits latviešu izjūt nepatiku pret svešiniekiem, taču kseonofobija ir arī citām tautām raksturīga, piemēram, Maskavā krievi izjūt nepatiku pret iebraucējiem no Aizkaukāza.”

Sergejs Dolgopolovs: “Neesmu par šo konferenci dzirdējis. Latvijas Krievu savienības un “Saskaņas” uzskatos ir zināma konfrontācija. Bez šaubām, ka “Saskaņas” biedriem vajadzēja piedalīties un paust savu viedokli.”

Valērijs Agešins: “Nevaru komentēt pasākumu, kurā neesmu piedalījies.”

V. Guščins, kurš kandidē Saeimas vēlēšanās no Latvijas Krievu savienības saraksta, jau gadu desmitiem ir apmelojis un apvainojis Latviju dažādos izdomātos grēkos. “LA” redakcijai zvanīja divi lasītāji, kuri uzskata, ka nav jādod iespēja Saeimā ievēlēt cilvēkus, kuri nav cienīgi tapt par Latvijas tautas pārstāvjiem. Bet ko par to saka Nacionālās apvienības politiķi?

Ilmārs Latkovskis: “Par šo Krievijas tautiešu konferenci zinu tikai no atstāsta. Varbūt laiks īsi pirms vēlēšanām nav tas veiksmīgākais, lai deputāti rosinātu aizliegt. Jautājums, kurš to (proti, aizliegt valstij naidīgu partiju. – Red.) var izdarīt izsvērti un pārdomāti. Ir mediji, ir sabiedrību pārstāvošas nevalstiskās organizācijas.”

Vineta Poriņa: “Katrā ziņā ļoti strauji būtu jāreaeģē Satversmes aizsardzības birojam, lai Saeimā nebūtu pārstāvēti tie, kuri darbojas pret Latvijas suverenitāti, pret valsts stabilitāti un drošību.

Viedoklis, ko viņi pauž, nav Latvijas cittautiešu viedoklis. Tas ir viedoklis, ko veido Kremļa finansētas pretvalstiskas organizācijas. Maigākā formā nekā Ukrainā, tomēr tā ir iejaukšanās valsts iekšējās lietās.”

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. … Kad Berzins, Straujuma un Zatlers saks aizstavet savu valsti un tas autohtonas tautas pilsonus, kurus apvaino, apsauc un apdraud sis pretvalstiskas un pretlikumigas org … pec Satversme un likumos noteiktas atbildibas …?

  … Jasak ar Iekslietu ministrijas vadibas izmainu un lidzsinejas darbibas parkartosanu … arkarta veida, jo ta neatbilst vajadzibai …. !

 2. Ar interesi lasu dažādus viedokļus komentāros un LA. Sliecos domāt, ka viss notiekošais NEVIENU NEPĀRSTREIDZ. Latvijā VISNEAIZSARGĀTAIS ir tieši LATVIETIS. Skumji, bet diemžēl tā notiek!? Rezultātā esam ierauti visās negācijās: mūs saukā par fašistiem, Rīgā valdošā ir krievu valoda ( pat NEKAUNĀS MAINĪT MŪSU PAREIZRAKSTĪBU, NORAUJOT GARUMZĪMI NO VĀRDA “RĪGA” un neviens par to NAV ATBILDĪGS????), nekārtību cēlāju vietā aiztur latviešus, kuri devušies aizstāvēt nolūkotos upurus, utt. varētu turpināt. KAS notika pēc valodas referenduma ,visiem zināms!? Regulāri iznāk pret valsti noskaņoti preses izdevumi, valstij nelojāli deputāti darbu pret Latviju turpina EP(Ždanoka jau kuro gadu var balotēties NE PAR KO NEATBILDOT… Pamatiedzīvotāju iebildumus ne valdības, ne Saeimas NEDZIRD…). Brīnišķīgi likumi un valsts pretvalstiskiem elementiem tā LATVIJA!?? VAI NAV KOLOSĀLI??? Tai pat laikā no latviešiem TĪRA kā kristāls…NAV VĀRDAM VIETAS – ZELTA BEDRE… Nesaprotu, ko TAGAD čiepstēt sasparojies Latkovskis? GRIBAS ATKAL SAEIMĀ??????? Kur biji visus 4 gadus līdz šim??? KĀPĒC VISS IR TIEŠI TĀ UN NE OTRĀDI, LATKOVSKA KUNGS???
  A

 3. Pajaut’ajiens:Vai Imantam Sudmalim un 11 Valmieras komkjaunie’siem ari dosiet “”iesp’eju balot’eties n’akam’as Latvijas Saeimas v’el’e’s’an’as un””kur ir tas krit’erijs-Lojalit’ate valstij un tautai?

 4. Nav tiesa Pimenova kgs, ka piemēram, Maskavā krievi izjūt nepatiku pret iebraucējiem no Aizkaukāza.” Piekauj un nosit daudzus, kas izskatās citādi.

 5. Nesaprotu,kas notiek ar mūsu likumdevējiem viņi ir tik nadzīgi pieņemt likumus par nodokļu un dažādu tarifu celšanu, bet ir tik bezzobaini lai izdomātu un pieņemtu likumu kas aizsargātu Valsti un tās iedzīvotājusno Latvijai klaji naidīgu ļautiņu izlēcieniem?

 6. Protams,ka atbalsta un to pat neslepj un nekad nesanem sodus par naida kurinasanu Latvija,jo visatlautiba tiek uzskatita par demokratiju

 7. Tiešām pie mums atbildīgās iestādes sēž mīkstie,kas pieļauj naidīgu spēku darbības Latvijā.Man tagad saprotams,kāpēc cilvēki brauc prom no Latvijas,attieksmes dēļ pret pilsoņiem…,jo nelojālie spēki Latvijā dara ko grib un neviens viņus neierobežo,valda visatļautība…Latvieši un lojālie pilsoņi jūtas pazemoti….Kad tas beigsies?!?

  • tas beigsies tad, kad pārstāsim baidīties no jēdziena “radikāls”. Jo pārmaiņām Valsts iekšpolitikā ir jābūt radikālām; tādām, kuras novērš mūsu apdraudējuma faktisko cēloņi – likvidē okupācijas sekas. Bet Saeimas vairākumu pārstāvošie “liberāļi” to saskatīt nevēlas un arī likvidēt negatavojas.
   No tā varam izdarīt secinājumu, ka nākošās Saeimas vairākumam jābūt nacionāli domājošiem, bet ne veco “padomju” praksi turpinošiem avantūristiem.

 8. Latvijas specdienesti ir spējīgi asi reaģēt tikai tad,ja kāds latvietis ir kaut netīšām apvainojis krievu.Ja to.dara krievi,tad viņi staigā ** biksēm .Vienīgais,ko viņi spēj-mēs tam sekojam.

 9. Nav nekāds naids, bet vienkārši šādas darbības ir jāaizliedz!

  Drošības policija guļ lāča miegā un ļauj Rīgā braukāt ar auto ar izkārtu teroristiskās Doņeckas republikas karogu. Ja Drošības policija normāli strādātu viņi jau sen būu rosinājuši šo teroristu simboliku MK un Saeimai noteikt kā aizliegtu Latvijā.

  Es palieku pie sava – drošības policijas nestrādā kā pienākas. Ja viņi man pēc šī komentāra piezvanīs, tad ticēšu, ka tomēr strādā. Lai DP būtu vieglāk mani atrast norādīšu – esmu viens no deputāta kandidātiem uz 12. Saeimu

 10. cereesim, ka shie notikumi vienos veel vairaak latvieshus un iemaaciis tiem vienam otru vilkt ne gremdeet!!!

  • Saskaņas centrs Saeima vēlēšanas vinnēs ar tramvaja pieturas atrāvienu, un šis notikums, protams būs spēcīgs impulss Latvijas tautas vienotības veicināšanā.

 11. Man nav naids pret cittautiešiem,bet gan pret SC (un viņiem līdzīgiem).atbalstītājiem,kuri grib karu ,cerot,ka Putins bumbu metīs tikai uz latviešiem,bet viņiem lidos garām.

 12. Prese neatspoguļoja DP ierosinātās krimināllietas pret latviešu laikraksta DDD žurnālistiem par naida kurināšanu, kur tiesa neko tādu nespāja saskatīt. DP centieni izgāzās. Krievijas tautiešu aktivitātes pārsniedz jebkuru robežu darbojoties pret valsti. Valsts – t.i.valdība un Saeima neko – ne par Krievijas tautiešu izdarībām ne DP neizdarību. Saskaņas centrs noslēdz līgumu ar Putina partiju un piedalās Latvijas Saeimas vēlēšanās. Ždanoka nevis izraidīta no valsts, bet startē uz Eiropu no Latvijas.

  • Tas tā notiek tādēļ, ka, acīm redzot, Latvijas drošības iestādes pašas ir pilnas ar pretlatviskiem un pretvalstiskiem elementiem un pilda Kremļa pasūtījumu! Viņu galvenais uzdevums ir nepieļaut latviešu nacionālisma atdzimšanu, nepieļaut to, ka latvieši varētu kļūt saimnieki savā zemē.

 13. Vajag aizliegt Saeimai Latvijā rašisma propagandu. Tad šie padomju laika cilvēciņi būs ierobežojami savā pretvalstiskajā darbībā.

  • kapec Latvija neievero likumus un nesoda tos,kas parkapj visas robezas,neviena cita demokratiska valsti tadas lietas nav atlautas,bet mes jau neesam EU,izradas tikai Krievijas “guberna” ar lielu skaitu okupantu,kas ta i gaida karu……neka milisi ari jus tada gadijuma dabusiet pa pakalu……balsojiet vien talak par nodevejiem SC….Domaju,ka si bezdarbiba noDP puses ir apzinata ,jo tur sez tie pasi,kas gaida ,kad vares iznicinat Latviju

 14. Izsvērti un pārdomāti? Atbildēt

  Kas tad ir liedzis gadiem ilgi izsvērt un pārdomāt vismaz attiecībā uz portālu Rodina.lv? Izliekamies,ka neko neredzam?

 15. Vis drīzākā laikā pretvalstiski individi un partijas, kas propagandē prokrieviski imperiālistiskas idejas un skaidrus melus, būtu svītrojamas no jebkādiem kandidātu sarakstiem,

 16. Mums nav īstas DP un nav SAB un Satversmes Tiesas, jo ne tie aiztāvēja Satversmi Abrenes jaut. un pieļāva nelikumīgu referend. par okupantu valsts valodu, gan neviens pretvalstiskais un pretlatviskais kremļa aktīvists nav pat aizturēts, nerunājot par normālu arestu,anulētu pilsonību un deportāciju.

  • Vien jāatceras, ka sudrabainais Kūtris bija tas, kas šādi vadīja Satversmes tiesu – nu kā princis baltā zirgā kandidē uz Saeimu. Bez valsts slaukšanas – ni un ni.

  • kaa nav iists dp ir. pameegini kaut ko par krievu sliktu pateikt, uzreiz lieta buus ierosinaata.

Draugiem Facebook Twitter Google+