Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
6. janvāris, 2014
Drukāt

Irākā uzliesmo vardarbība


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ar teroristisko organizāciju “Al Qaeda” saistītam grupējumam izdevies pārņemt savā kontrolē virkni rajonu Irākā esošās Anbāras provinces galvaspilsētā Ramādī un Fallūdžas pilsētā.

Ar “Al Qaeda” saistītais grupējums “Irākas un Levantes islāma valsts” kontroli pār abām pilsētām pārņēma pēc vairāku dienu ilgām kaujām ar Irākas valdības un cilšu apvienotajiem spēkiem. Sadursmes starp Irākas drošības spēkiem un nemierniekiem aizsākās pagājušajā nedēļā Ramādī apvidū, kur drošības dienesti likvidēja valstī lielāko valdības pretinieku sunnītu protesta nometni. Tālāk vardarbība izplatījās arī uz Fallūdžu, kur policija jau pametusi visas savas pozīcijas. “Irākas valdība ir zaudējusi kontroli pār Fallūdžas pilsētu, kas tagad atrodas ar “Al Qaeda” saistītu kaujinieku rokās,” paziņojusi kāda Irākas drošības dienestu amatpersona. Nedēļas nogalē Irākas drošības spēku un kaujinieku sadursmēs Ramādī un Fallūdžā tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēku. Vakar pēcpusdienā Irākas valdība paziņoja, ka valsts armija tuvākajā laikā gatavojas sākt plašu uzbrukumu kaujinieku kontrolētajai Fallūdžai. Savukārt Irākas premjerministrs Nuri al Maliki solījis iznīcināt “visas teroristu grupas” Irākas Anbāras provincē.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paudis pārliecību, ka Irākas valdība un ciltis gūs sekmes cīņā ar “Al Qaeda” kaujiniekiem, tomēr norādīja, ka Vašingtona negrasās sūtīt karaspēku atpakaļ uz Irāku. “Mēs būsim kopā ar Irākas valdību, kas vēršas pret kaujiniekiem. Bet tā ir viņu cīņa – to mēs esam skaidri apliecinājuši jau kādu laiku atpakaļ,” sacīja Kerijs. “Mēs neapsveram iespēju atgriezties.”

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+