×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Irākas premjers Krievijā gatavojas slēgt līgumu par ieroču iegādi

Foto - AFPFoto - AFP

Irākas premjerministrs Nuri al Maliki, kurš ieradies vizītē Maskavā, domājams, noslēgs ar Krieviju vērienīgu līgumu par ieroču iegādi, kā arī centīsies vienoties par nostāju Sīrijas jautājumā.

Maliki ieradās Maskavā vakar un plāno uzkavēties Krievijā trīs dienas. Šī ir Irākas premjerministra pirmā vizīte Krievijā pēdējo četru gadu laikā. Rīt premjeram paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Mediji ziņo, ka Maliki gatavojas noslēgt ar Krieviju līgumu par ieroču piegādi 4,3 miljardu dolāru vērtībā. Līdz ar to Krievija kļūtu par lielāko Irākas ieroču piegādātāju aiz ASV. Vienošanās ietver 30 helikopterus “Mi-28” un 42 zeme-gaiss raķešu sistēmas “Pantsir-S1”, ziņo laikraksts “Vedomosti”. Šo informāciju apstiprinājis arī kāds atzīts militāro jautājumu analītiķis. Turklāt notiekot sarunas arī par iespēju Irākai iegādāties no Krievijas iznīcinātājus “MiG-29” un smago bruņutehniku. “Vedomosti” ziņo, ka šis būs Krievijas lielākais darījums kopš 2006. gada un simbolizēs tās atgriešanos Tuvo Austrumu ieroču tirgū, kur jau gadiem dominē ASV.

Tomēr paredzams, ka līgumu un sarunas par citiem jautājumiem aizēnos Sīrijas konflikts, kur abas valstis, visticamāk, apliecinās kopīgu nostāju. “Irākas nostāja aicina atrast Sīrijā politisku risinājumu, un tā ir pret vardarbību,” kādā nesen sniegtā intervijā norādīja Maliki. “Irāka nav iejaukusies Sīrijā ne režīma pusē, ne bruņotās opozīcijas interesēs,” viņš piebilda.

Krievija uztver Sīriju kā savu pēdējo lielo Tuvo Austrumu sabiedroto un kategoriski iebilst pret jebkādām militārām operācijām šajā valstī. Maskava ir atteikusies nosodīt arī Sīrijas raidītos šāvienus pāri Turcijas robežai, kas izraisīja pretuguni un saasināja situāciju abu kaimiņvalstu starpā.

Maliki vizītē pavada Irākas naftas un tirdzniecības ministrs un valsts investīciju komisijas vadītājs, kas tiesīgi apstiprināt Krievijas naftas kompānijas “Rosnef” un enerģētikas giganta “Gazprom” ieguldījumus. Abas kompānijas izrādījušas interesi par darbības paplašināšanu Irākā. Pirms Maskavas atbalstītā Sadama Huseina režīma krišanas 2003. gadā abiem uzņēmumiem Irākā bija noslēgti ienesīgi līgumi, kas vēlāk tika pārstrukturēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+