×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Irākas premjers: Sīrijas režīms nekritīs

maliki

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms nekritīs, bet centieni panākt tā gāšanu ar varu reģionā tikai pastiprinās krīzi, 1.aprīlī sacīja Irākas premjerministrs Nuri al Maliki (attēlā).

“Ir pagājis gads, un režīms nav kritis, un kāpēc lai tas kristu,” preses konferencē Bagdādē sacīja premjers. “Mēs noraidām [Sīrijas nemiernieku] apbruņošanu un šī režīma gāšanas procesu, jo tas reģionā izraisīs lielu krīzi,” sacīja Maliki.

Tik kategorisku nostāju Sīrijas krīzes jautājumā Bagdāde līdz šim vēl nebija apliecinājusi, un tas ir kārtējais uzbrukums radikālajai nostājai, kuru pārstāv Saūda Arābija un Katara, kas iestājas par nemiernieku apbruņošanu un to, lai Asads amatu pamet.

Katara uz pagājušajā nedēļā Bagdādē notikušo arābu samitu nosūtīja zema līmeņa delegāciju, un tas atbilstoši Kataras premjera vārdiem bijis “vēstījums” Bagdādei.

Sīrija ir pieņēmusi ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Annana piedāvāto sešu punktu miera plānu, kura mērķis ir panākt vardarbīgo nemieru pārtraukšanu Sīrijā.

“Sīrijas valdība ir nosūtījusi vēstuli īpašajam sūtnim Kofi Annanam, pieņemot viņa sešu punktu plānu, ko apstiprinājusi Apvienoto Nāciju Drošības padome,” otrdien apliecināja Annana pārstāvis Ahmads Favzi. “Annana kungs uzskata to par nozīmīgu sākotnējo soli, kas varētu pielikt punktu vardarbībai un asinsizliešanai, nodrošināt palīdzību cietušajiem un radīt politiskajam dialogam labvēlīgu atmosfēru, lai piepildītu Sīrijas tautas likumīgos centienus.”

Annana sešu punktu miera plāns, kuram pagājušajā nedēļā atbalstu pauda arī Krievija un Ķīna, paredz apturēt vardarbību, nodrošināt iespējas humānās palīdzības sniegšanai, atbrīvot pēdējā gada laikā aizturētos un no protestu plosītajām pilsētām atsaukt drošības spēkus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+