Sports
Futbols

Irāna diskutē – vai sievietes drīkst apmeklēt futbola stadionus?0


Hasans Ruhani
Hasans Ruhani
foto: AP/LETA

Irānas prezidents Hasans Ruhani ir aicinājis atcelt aizliegumu sievietēm apmeklēt futbola stadionus, otrdien paziņoja prezidenta birojs.

“Islāmā nevajadzētu būt atšķirībai starp vīriešiem un sievietēm, un šī iemesla dēļ arī sievietēm vajadzētu atļaut piedalīties sporta pasākumos,” sacīja Ruhani, savā birojā tiekoties ar Irānas sportistiem.

Irānas reliģiskā vadība pēc 1979.gada islāma revolūcijas aizliedza sievietēm apmeklēt stadionus, un šis aizliegums pastāv jau 39 gadus.

Irānas ietekmīgie musulmaņu garīdznieki uzskata, ka sievietēm nav vietas futbola stadionos, kur vīrieši ir pārmērīgi uzbudināti un izkliedz vulgārus saukļus.

Ruhani noraidīja šo argumentu, sakot, ka sievietes nevajadzētu sodīt par vīriešu vulgāru uzvedību sporta pasākumos.

Irānas viceprezidente Masumeha Ebtekara ir ierosinājusi izveidot futbola stadionos īpašus nodalījumus sievietēm vai ģimenēm, bet garīdznieki ir noraidījuši šo priekšlikumu.

Pēdējos mēnešos Irānā ir pastiprinājušies protesti pret šo aizliegumu, sevišķi saistībā ar septembrī gaidāmu Pasaules kausa kvalifikācijas spēli starp Irānu un Sīriju. Teherānas stadionā šo spēli drīkstēs skatīties sievietes no Sīrijas, bet Irānas sievietēm tas nebūs ļauts, un Irānas parlaments to ir nosaucis par “nožēlojamu un kaitinošu diskrimināciju”.

LA.lv