×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. augusts, 2012
Drukāt

Irānā divās spēcīgās zemestrīcēs gājuši bojā vismaz 50 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar nelielu laika atstarpi Irānas ziemeļrietumus sestdien, 11.augustā, piemeklēja divas spēcīgas zemestrīces, kurās gājuši bojā vismaz 50 cilvēki, bet 400 guvuši ievainojumus, ziņo amatpersonas. Zemestrīcēs sarautas sakaru līnijas, un to skartajās apdzīvotajās vietās izcēlusies panika.

Attiecīgi 6,2 un 6,0 magnitūdas stiprās zemestrīces notikušas netālu no Tebrīzas pilsētas, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz pusotru miljonu, vēsta Teherānas universitātes Seismoloģijas centrs.

Pirmais pazemes grūdiens tika reģistrēts plkst.16.53 (plkst.15.23 pēc Latvijas laika). Tā epicentrs atradās 60 kilometrus no Tebrīzas Aharas apkārtnē. Tikai 11 minūtes vēlāk sekoja gandrīz tikpat stiprs pēcgrūdiens. Abu zemestrīču epicentri atradās gandrīz vienā uz tai pašā vietā desmit kilometru dziļumā.

Tikmēr ASV Ģeoloģijas pārvalde, kas novēro pazemes grūdienus visā pasaulē, vērtē, ka abu zemestrīču stiprums bijis attiecīgi 6,4 un 6,3 magnitūdas. Abām spēcīgajām zemestrīcēm sekoja vēl deviņu mazāk stipru pēcgrūdienu sērija.

Irānas ārkārtas situāciju dienesta priekšnieks Gholamreza Masumi aģentūrai INSA pavēstīja, ka ievainotie tiek nogādāti Tebrīzas un Ardabīlas slimnīcās.

Abas lielākās pilsētas katastrofas rajonā ir relatīvi neskartas. Tebrīzas ugunsdzēsības dienesta pārstāvis aģentūrai INSA gan pavēstījis, ka pilsētas lielākā daļa palikusi bez elektroenerģijas. Tomēr reģiona ārkārtas situāciju dienesta pārstāvis ziņo, ka pilsētā cietušo neesot.

Taču nopostītas vairākas Tebrīzas apkārtnē esošās pilsētiņas – Ahara, Varsagāna, Mehrabāna un Herīsa. Stipri postījumi nodarīti arī sešdesmit ciematiem.

Irānas glābšanas dienests ziņo, ka daudzus ciematus pagaidām nav izdevies sasniegt un ka sazināties ar tiem iespējams vienīgi ar radiosakaru palīdzību. Uz ciematiem, kuriem citādā veidā nevar piekļūt, tiek sūtīti helikopteri.

Līdz šim Aharā saskaitīti 20 bojāgājušie, taču varasiestādes bažījas, ka mirušo skaits varētu sasniegt 40. Vēl par 30 bojāgājušajiem tiek ziņots no Varsagānas, kuras apkārtnē esošie ciemati arī ir nopostīti.

Glābšanas darbi turpinās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+