×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Irānā ierodas IAEA inspektori

LETA/AFPLETA/AFP

Irānā svētdien ieradušies ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) inspektori, lai apspriestu pretrunīgi vērtēto Irānas kodolprogrammu un aicinātu Teherānu uz dialogu.

“Sevišķi mēs ceram, ka Irāna iesaistīsies ar mums sarunās par Irānas kodolprogrammas iespējamajām militārajām dimensijām,” žurnālistiem Vīnē pirms došanās uz Teherānu paziņoja IAEA galvenais inspektors Hermans Nakaerts, piebilstot, ka aģentūra cer uz dialogu ar Irānu.

Tiesa, vēl nav zināms, vai trīs dienu ilgās vizītes laikā inspektoriem būs pieejami objekti, kuri tiek saistīti ar atomieroču attīstību.

Irānas parlamenta spīkers Ali Laridžani svētdien paziņoja, ka inspektoru vizīte ir pārbaudījums ANO aģentūrai. Ja IAEA amatpersonas būs profesionālas, tad “ceļš uz sadarbību atvērsies. Bet ja viņi novirzīsies (..), tad islāma republika būs spiesta pārdomāt un meklēt jaunu [sadarbības] ietvaru,” paziņoja Laridžani.

Teherāna kategoriski noraida Rietumu apsūdzības, ka tā kodolprogrammas aizsegā strādātu pie atomieroču izveides, un apgalvo, ka kodoltehnoloģijas vēlas izmantot miermīlīgiem mērķiem. Irāna arī ļoti asi reaģējusi uz jaunajām Rietumu sankcijām, sevišķi Eiropas Savienības (ES) paziņojumu par Irānas naftas importa aizliegumu un pastāvošo līgumu apturēšanu līdz 1.jūlijam.

Iespējams jau 29.janvārī Irānas parlamentā tiks izskatīts likumprojekts, kurā paredzēts nekavējoties pārtraukt visas naftas piegādes Eiropai, šādi cerot destabilizēt ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+