Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
8. oktobris, 2015
Drukāt

Irāna izstājas no Frankfurtes grāmatu gadatirgus, protestējot pret Rušdi uzaicināšanu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Irāna atsaukusi dalību šī gada Frankfurtes grāmatu gadatirgū, tādējādi protestējot pret Indijā dzimušā britu rakstnieka Salmana Rušdi uzaicināšanu.

Rušdi otrdien uzstāsies ar runu pasākuma atklāšanas preses konferencē.

Par izstāšanos no grāmatu gadatirgus paziņoja Irānas Kultūras ministrija. Tā paziņoja, ka Rušdi islāma valstīs tiekot nicināts par “islāmam aizskarošu grāmatu” sacerēšanu, ceturtdien vēsta Irānas mediji.

Policija apsargā Rušdi kopš 80. gadu beigām, kad par grāmatas “The Satanic Verses” (“Sātaniskās vārsmas”) izdošanu Irānā tika izdota fatva par rakstnieka nogalināšanu.

Gadatirgū lielākoties piedalās grāmatu izdevniecības, taču arī vairāku valstu valdības ierīkojušas stendus, lai popularizētu vietējo literatūru. Tas ir pasaulē lielākais pasākums, kurā izdevniecības iegādājas tiesības izdot grāmatu tulkojumus.

Irānas Kultūras ministrija sacīja, ka Rušdi jaunākā grāmata “Two Years Eight Months and Twenty-Eight Months” netiešā veidā aizskarot reliģiskās vērtības un tradīcijas.

Pievienot komentāru

Mūsdienu mākslas galerijas festivāls godinās Līvānu stikla tradīcijuŠogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos notikusi stikla ražošana. Mūsdienu mākslas galerijas festivāla mērķis šogad ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+