×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Irāna neizvirzīs jaunu vēstnieku ANO pēc ASV atteikšanās izsniegt vīzu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Irāna neizvirzīs jaunu vēstnieku ANO pēc ASV atteikšanās izsniegt vīzu sākotnēji izvirzītajam irāņu diplomātam Hamidam Abutalebi, sestdien paziņoja Irānas ārlietu ministra vietnieks Abass Aragči.

Viņš apsūdzēja ASV starptautisko tiesību pārkāpšanā un solīja, ka Irāna vērsīsies tiesā.

Vēstnieka amatam ANO virzītais Abutalebi bijis saistīts ar ASV vēstniecības un ķīlnieku sagrābšanu Teherānā 1979.gadā. Baltais nams piektdien paziņoja, ka ASV viņam neizsniegs vīzu.

Tā kā ANO bāzējas Ņujorkā, ASV ir jāizdod vīzas diplomātiem, kuri pārstāv savas valstis Apvienotajās Nācijās, tomēr ir iespējami izņēmumi.

Irāna aizstāvējusi savu lēmumu iecelt vēstnieka amatā ANO Abutalebi, noraidot ASV bažas par viņa lomu ASV vēstniecības un ķīlnieku sagrābšanā Teherānā 1979.gadā.

Abutalebi pašreiz vada prezidenta politisko lietu biroju un tiek uzskatīts par reformistiem tuvu stāvošu personu un prezidenta Hasana Rohani sabiedroto.

Iepriekš Abutalebi bija Irānas vēstnieks Eiropas Savienībā (ES), Beļģijā, Itālijā un Austrālijā.

Irānas Ārlietu ministrijas preses pārstāve uzsvēra, ka Abutalebi diplomātiskā karjera un profesionalitāte kā karjeras diplomātam runā pati par sevi.

Pats Abutalebi izteicies, ka viņš vien minimāli bijis iesaistīts studentu grupā, kas 1979.gadā sagrāba ķīlniekus.

Viņš apgalvo, ka ķīlnieku sagrābšanā nav piedalījies, bet pievienojies studentu grupai vēlāk un bijis tulkotājs, kad studenti atbrīvojuši 13 gūstā sagrābtās sievietes un melnādainos amerikāņus.

Pārējie 52 amerikāņi gūstā atradās 444 dienas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+