Pasaulē

Papildināta ziņa: Irānā nogāzusies pasažieru lidmašīna0

Irānā svētdien nogāzusies pasažieru lidmašīna, kurā saskaņā ar pašreizējo informāciju atradušies 60 pasažieri un seši apkalpes locekļi, vēsta aģentūra ISNA.

Aviokompānijas “Aseman Airlines” lidmašīna “ATR-72”, kas bija ceļā no Teherānas uz Jāsūdžu Irānas dienvidrietumos, avarējusi nomaļā vietā Zāgrosa kalnos pie Semīromas pilsētas, aptuveni 620 kilometrus no galvaspilsētas.

Kā aģentūrai pastāstījis Irānas parlamenta nacionālās drošības un ārlietu komitejas vadītājs Aladins Borudžerdi, lidmašīna šorīt pazudusi no radaru ekrāniem, bet par avāriju ziņojuši vietējie ļaudis.

Ārkārtējo situāciju dienests nosūtījis uz avārijas vietu kalnos helikopteru, jo ātrās palīdzības automašīnas tai nevar piekļūt, taču miglainā laika dēļ arī helikopters nav varējis sasniegt avarējušo lidmašīnu.

Irānas komerciālās pasažieru aviācijas lidmašīnu flote pa ilgajiem starptautisko sankciju gadiem ir stipri novecojusi, mazās lidsabiedrības izmanto lidmašīnas, kuru vecums pārsniedz 40 gadus, un avārijas notiek diezgan bieži.

Pēdējo pāris gadu laikā Teherāna gan parakstījusi vērienīgus līgumus ar kompānijām “Airbus” un “Boeing” par lidmašīnu iegādi, bet līdz šim saņemtas tikai aptuveni desmit lidmašīnas.

Starptautisko sankciju gados Irānas lidmašīnas morāli novecojušas, un negadījumi nav retums, secina aģentūra BBC.

LA.lv