Sports
Futbols

Irānā pēc 40 gadu pārtraukuma sievietēm ļauj klātienē vērot futbola spēli0


Pēc 40 gadu pārtraukuma Irānā futbola spēli klātienē vēroja aptuveni 100 sievietes, kuras skaļi atbalstīja spēlētājus.
Pēc 40 gadu pārtraukuma Irānā futbola spēli klātienē vēroja aptuveni 100 sievietes, kuras skaļi atbalstīja spēlētājus.
Foto: AP/LETA

Nozīmīgs solis dzimumu līdztiesībā otrdien piedzīvots Irānā, kur pēc 40 gadu pārtraukuma sievietēm ļauts klātienē vērot futbola spēli.

Irānas izlase otrdien savā laukumā pārbaudes spēlē ar 2:1 uzvarēja Bolīviju, bet stadiona tribīnēs bija arī aptuveni 100 sievietes, kuras aizrautīgi atbalstīja futbolistus. Tiesa, Teherānas “Azadi” stadionā nevarēja iekļūt ikviena daiļā dzimuma pārstāve, kura to būtu vēlējusies, bet gan tikai futbolistu radinieces, Irānas Futbola federācijas darbinieces un Irānas sieviešu futbola izlases pārstāves.

Par dāmu klātbūtni tribīnēs gandarīts bija Irānas futbola izlases portugāļu treneris Karloss Keirušs. “Bija neierasti un interesanti spēles laikā Irānā tribīnēs dzirdēt sieviešu balsis. Ceru, ka šī spēle bija jaunas ēras sākums,” bilda portugālis.

Jautājums par sieviešu ielaišanu stadionā tika aktualizēts šī gada maijā, kad Irānas prezidents Hasans Ruhani aicināja atcelt aizliegumu sievietēm apmeklēt futbola stadionus.

“Islāmā nevajadzētu būt atšķirībai starp vīriešiem un sievietēm, un šī iemesla dēļ arī sievietēm vajadzētu atļaut piedalīties sporta pasākumos,” sacīja Ruhani.

Saistītie raksti

Irānas reliģiskā vadība pēc 1979.gada islāma revolūcijas aizliedza sievietēm apmeklēt stadionus. Par šādu aizliegumu joprojām iestājas Irānas ietekmīgie musulmaņu garīdznieki, kuri uzskata, ka sievietēm nav vieta stadionos, kur vīrieši ir pārmērīgi uzbudināti un izkliedz vulgārus saukļus.

Pirmās vēsmas aizlieguma atcelšanā tika piedzīvotas jau šovasar Krievijā notikušā Pasaules kausa finālturnīra laikā, kad Irānas sievietes dzimtenē varēja apmeklēt stadionus, kuros notika publiska valstsvienības spēļu vērošana uz lieliem videoekrāniem.

LA.lv