×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. februāris, 2013
Drukāt

Irāna prezentē futūristiska izskata iznīcinātāju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Irāna sestdien, 2.februārī,  prezentēja futūristiska izskata iznīcinātāju, prezidentam Mahmudam Ahadinedžadam nodēvējot to par vienu no vismodernākajām lidmašīnām pasaulē.

Televīzijas sižetā redzama angārā novietota pelēka futūristiska izskata lidmašīna, kurai dots nosaukums “Qaher (Iekarotājs) F-313”.

Lidmašīna ir “starp vismodernākajiem reaktīvajiem iznīcinātājiem pasaulē”, lidmašīnas prezentācijā līdzās ar armijas augstāko vadību pavēstīja Ahadinedžads.

Pēc viņa teiktā, lidmašīna izstrādāta un uzbūvēta Irānā, piloti ar to veikuši “tūkstošiem stundu” izmēģinājuma lidojumu un ir “ļoti apmierināti ar tās darbību”.

Ahadinedžads lidmašīnu nodēvēja par “atturēšanas līdzekli, kam jāsūta miera vēsts”.

Aizsardzības ministrs Ahmads Vahidi sacīja, ka lidmašīna ir grūti pamanāma radariem un tās izstrādē izmantoti moderni materiāli.

Irānai noteiktā ASV embargo dēļ tā nevar iegādāties jaunus iznīcinātājus un rezerves daļas saviem novecojošajiem gaisa spēkiem, kur lielākā daļa ir ASV ražotas lidmašīnas, kas tika iepirktas pirms Islāma revolūcijas 1979.gadā un tai sekojošās attiecību saraušanas.

Irānai ir arī Krievijā ražoti iznīcinātāji, taču tā pēdējos gados koncentrējusies uz lidmašīnu izstrādi un izgatavošanu tikai pašu spēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+