Pasaulē
Citur

Irāna varētu atsākt urāna bagātināšanu “bez ierobežojumiem”0


Irānas prezidents Hasans Ruhani
Irānas prezidents Hasans Ruhani
Foto – AFP/LETA

Irāna varētu atsākt urāna bagātināšanu “bez ierobežojumiem”, atbildot uz ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu par ASV izstāšanos no 2015.gadā noslēgtā Irānas kodollīguma, otrdien paziņoja Irānas prezidents Hasans Ruhani.

“Es esmu instruējis Irānas Atomenerģijas organizāciju veikt nepieciešamos pasākumus tālākām darbībām, lai mēs, ja tas būtu nepieciešams, varētu atsākt [urāna] rūpniecisko bagātināšanu bez ierobežojumiem,” Ruhani sacīja valsts televīzijā.

“Mēs nogaidīsim vairākas nedēļas pirms šī lēmuma piemērošanas. Mēs runāsim ar mūsu draugiem un sabiedrotajiem, citiem šīs kodolvienošanās locekļiem,” teica Irānas prezidents.

Ruhani pirms tam Trampa lēmumu nodēvēja par “psiholoģisku karadarbību” pret Irānu un pavēstīja, ka, neskatoties uz ASV izstāšanos, Irāna paliks kodollīgumā ar pasaules lielvarām. Viņš norādīja, ka vēlētos apspriest Trampa lēmumu ar līgumu slēgušajām Eiropas, Krievijas un Ķīnas pusēm.

Līgumu bez ASV un Irānas parakstījušas arī Krievija, Ķīna, Vācija, Lielbritānija un Francija, kuras iepriekš apliecinājušas, ka vēlas līgumu saglabāt.

Eiropas Savienība (ES) otrdien sarunās ar Teherānu no jauna pauda atbalsta kodollīgumam ar Irānu. Francija, Vācija un Lielbritānija pauda nožēlu par Trampa lēmumu, un Francijas prezidents Emanuels Makrons pavēstīja, ka “strādās kolektīvi” pie jauna plašāka Irānas līguma.

LA.lv