Pasaulē
Citur

Irānas ārlietu ministrs ieradies Ņujorkā0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs svētdien ieradies Ņujorkā, lai piedalītos ANO konferencē, vēsta Irānas oficiālā ziņu aģentūra IRNA.

Ministrs trešdien piedalīsies ANO Ekonomikas un sociālās padomes darbā, vēsta aģentūra.

Nav izziņotas tikšanās ar ASV kolēģiem, tomēr Teherānā dzirdamas runas, ka Zarifs plāno sagatavot augsni iespējamām sarunām ar ASV amatpersonām, kas varētu notikt septembrī ANO Ģenerālās asamblejas gaitā.

Vienlaikus Irānas prezidents Hasans Ruhani svētdien paziņoja, ka Irāna vienmēr ir gatava sarunām ar Vašingtonu. Viņš gan norādīja uz nosacījumiem šādām sarunām un aicināja Vašingtonu izbeigt sankcijas un ekonomisko spiedienu pret Irānu.

ASV prezidents Donalds Tramps pērn paziņoja, ka ASV vienpusējā kārtā izstājas no vienošanās, kas tika noslēgta, lai ierobežotu Irānas kodolprogrammu apmaiņā pret Teherānai noteikto sankciju atcelšanu, tikmēr Lielbritānija, Francija un Vācija, kas arī parakstījušas šo vienošanos, solīja to izglābt, un arī Krievija un Ķīna, kuru paraksti ir zem šī līguma, pauda vēlmi to saglabāt.

Irāna šogad maijā paziņoja, ka pārtrauks ievērot atsevišķus vienošanās aspektus, ja pārējās rietumvalstis, kas parakstījušas vienošanos, nenodrošinās solīto sankciju atcelšanu.

Saistītie raksti

Kopš ASV izstāšanās no kodolvienošanās un sankciju atjaunošanas spriedze Vašingtonas un Teherānas attiecībās ir saasinājusies.

Jaunu saspīlējumu Irānas un ASV jau tā sarežģītajās attiecībās jūnijā izraisīja ASV drona notriekšana. Irāna apgalvo, ka tas ielidojis tās gaisa telpā, bet ASV uzstāj, ka lidaparāts atradies virs starptautiskiem ūdeņiem.

LA.lv