Pasaulē

Papildināta: Irānā nogāzusies lidmašīna ar 65 cilvēkiem0

Foto: shutterstock.com

Irānā svētdien nogāzusies pasažieru lidmašīna, kurā atradās 65 cilvēki – 59 pasažieri un seši apkalpes locekļi, taču sākotnējais oficiālais apstiprinājums par viņu bojāeju vēlāk atsaukts, jo miglas un sniega dēļ glābšanas dienestiem kalnos joprojām nav izdevies sasniegt nelaimes vietu un atrast lidmašīnas vraku.

Iepriekš tika ziņots, ka lidmašīnā atradušies 66 cilvēki. Kā tagad vēsta aģentūra IRNA, viens pasažieris nokavējis reisu.

Lidmašīna “ATR-72”, kas bija ceļā no Teherānas uz Jāsūdžu Irānas dienvidrietumos, avarējusi miglainā laikā nomaļā vietā Zāgrosa kalnos pie Semīromas pilsētas, aptuveni 620 kilometrus no galvaspilsētas un pārdesmit kilometrus no galamērķa. Katastrofas cēlonis nav zināms.

Kā aģentūrai IRIB pastāstījis lidsabiedrības pārstāvis, lidmašīna pazudusi no radaru ekrāniem 45 minūtes pēc pacelšanās no Teherānas lidostas. Irānas sabiedriskā televīzija vēsta, ka par avāriju ziņojuši vietējie ļaudis, kas dzirdējuši lidmašīnu nogāžamies.

Internetā publiskots videoieraksts, ko kāds pasažieris veicis vienā no iepriekšējiem šā maršruta reisiem. Tajā redzams, ka lidmašīna neilgi pirms nolaišanās lido, gandrīz skarot kalnu virsotnes.

Irānas Sarkanā pusmēness organizācija nosūtījusi uz šo apvidu savas glābšanas komandas, bet sliktā laika dēļ līdz nelaimes vietai kalnos nav izdevies nokļūt ar helikopteru.

Tomēr glābēju grupas turpinās meklēšanu visu nakti, neraugoties uz smagajiem apstākļiem. Sinoptiķi prognozē, ka sniegputenis nakts sākumā mitēsies, bet migla varētu saglabāties līdz rītam.

Pēc Irānas civilās aviācijas organizācijas datiem, avarējusī lidmašīna būvēta pirms 25 gadiem.

“Aseman Airlines”, trešā lielākā Irānas lidsabiedrība, iekļauta Eiropas Komisijas nedrošo aviokompāniju sarakstā. Tā specializējusies satiksmes nodrošināšanā ar grūti sasniedzamām, nomaļām vietām, bet veic arī starptautiskus reisus.

Irānas komerciālās pasažieru aviācijas lidmašīnu flote pa ilgajiem starptautisko sankciju gadiem ir stipri novecojusi, un mazās lidsabiedrības izmanto lidmašīnas, kuru vecums pārsniedz 40 gadus, un avārijas notiek diezgan bieži.

Pēdējo pāris gadu laikā Teherāna gan parakstījusi vērienīgus līgumus ar kompānijām “Airbus” un “Boeing” par lidmašīnu iegādi, bet līdz šim saņemtas tikai aptuveni desmit lidmašīnas.

LA.lv