Pasaulē

Irānas parlamentā izcēlusies apšaude 0

Irānas parlamentā galvaspilsētā Teherānā trešdien izcēlusies apšaude, ziņo Irānas mediji. Vienlaikus tiek ziņots, ka bruņoti vīrieši ielauzušies Irānas islāma revolūcijas līdera ajatollas Homeini mauzolejā.

Irānas mediji vēsta, ka uzbrukumos nogalināti vismaz trīs cilvēki un vismaz astoņi ievainoti.
Raidorganizācija IRIB ziņo, ka mauzolejam uzbrukuši trīs vai četri bruņoti vīrieši un ārpusē pie ēkas uzspridzinājušies divi pašnāvnieki, tostarp viena sieviete.

Parlamenta ēku kompleksā nogalināts viens no apsargiem un vēl viens cilvēks, bet mauzolejā nogalināts dārznieks, ziņo aģentūra SANA.

Mediji vēsta, ka arī parlamenta ēku kompleksā uzspridzinājies pašnāvnieks. Eksplozija notikusi biroju ēkas ceturtajā stāvā.

Vienlaikus notikušie uzbrukumi ir acīmredzot koordinēti, jo parlaments un mauzolejs atrodas aptuveni 20 kilometru attālumā viens no otra.

Vairāki vietējie mediji vēsta, ka parlamenta ēkā Teherānā iebrukuši četri bruņoti cilvēki. Viņi vēlāk izgājuši no parlamenta ēkas, iesaistoties uz ielas apšaudē ar policiju un bijuši spiesti atgriezties ēkā.

Ziņu aģentūras ISNA un “Fars” iepriekš vēstīja, ka parlamentā sašauti trīs cilvēki, bet
aģentūra ILNA ziņoja, ka mauzolejā ievainoti pieci cilvēki un drošības spēki ēkā detonē spridzekli, kamēr apkārt turpinās šaušana.

Vai uzbrucējiem izdevies iekļūt iekšā mauzolejā, nav zināms.

Parlamenta ēkā uzbrukuma brīdī notika sēde. Tiešraidē demonstrētajos kadros redzams, kā deputāti turpina darbu, lai gan tiek ziņots par apšaudi apkārtējās ēkās.

Parlamenta spīkers Ali Laridžani paziņojis, ka notikušie uzbrukumi ir “triviāla lieta” un drošības spēki tiks ar to galā.

Reaģējot uz notikušo, policija Teherānā slēgusi ielas un daļu no metro.

Iekšlietu ministrs Abdolrahmans Fazli sasaucis drošības padomes ārkārtas sēdi.

Atbildību par koordinētajiem uzbrukumiem uzņēmies teroristu grupējumu “Islāma valsts”. Irāna ir aktīvi iesaistījusies cīņā pret “Islāma valsti” Sīrijā un Irākā.

“Islāma valsts” un citi teroristi grupējumi ir nosaukuši Irānu par potenciālo mērķi uzbrukumiem, taču līdz šim lieli terorakti Irānai gājuši secen.

LA.lv