×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Irānas tiesa amerikānim par spiegošanu piespriež nāvessodu

Foto - AFPFoto - AFP

Irānas tiesa par spiegošanas ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) labā bijušajam amerikāņu jūras kājniekam, kuram ir kā ASV, tā Irānas pilsonība, piespriedusi nāvessodu.

28 gadus vecajam Amiram Hekmati “piespriests nāvessods par sadarbību ar naidīgu valsti, darbošanos CIP un centienos ieraut Irānu terorismā”, teikts spriedumā. Hekmati ir dzimis Arizonā irāņu emigrantu ģimenē.

18. decembrī Irānas televīzijas pārraidītā materiālā Hekmati atzinās, ka ir CIP aģents, kurš ticis iesūtīts ar mērķi iefiltrēties Irānas Izlūkošanas ministrijā. Hekmati tika arestēts pirms astoņiem mēnešiem. Kā skaidro Irānas amatpersonas, Hekmati atmaskots, kad viņu kaimiņvalstī Afganistānā ASV armijas bāzē Bagrāmā pamanījuši Irānas aģenti. Savukārt apcietinātā ģimene ASV skaidro, ka viņš devies uz Irānu, lai tur apciemotu savas vecāsmātes un ka viņš nav spiegs.

Vienīgajā tiesas sēdē, kas notika 27. decembrī, prokuratūra savu apsūdzību balstīja uz Hekmati atzīšanos. Tajā viņš liecināja, ka centies iefiltrēties Izlūkošanas ministrijā, apgalvojot, ka ir vīlies bijušais ASV karavīrs un ka viņa rīcībā ir slepena informācija, kuru ir gatavs nodot. ASV valdība jau iepriekš apgalvojusi, ka Hekmati apsūdzēts nepatiesi, un pieprasījusi tūlītēju viņa atbrīvošanu. Irānas varasiestādes nav ļāvušas ar Hekmati tikties Šveices diplomātiem, kas Irānā pārstāv ASV intereses, informēja Savienoto Valstu Valsts departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+