Latvijā
Politika

Irānas varasiestādes joprojām liedz iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni0


Irānas varasiestādes 19.jūlijā Hormuza jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi “Stena Impero”, kam ir Lielbritānijas karogs, un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais.
Irānas varasiestādes 19.jūlijā Hormuza jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi “Stena Impero”, kam ir Lielbritānijas karogs, un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais.
Foto; SCANPIX/AFP/LETA

Ārlietu ministra Edgars Rinkēvičs (JV) telefonsarunā ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto apsprieda tālākos diplomātiskos soļus, lai nodrošinātu koordinētu rīcību Irānas kopā ar citiem tankkuģa “Stena Impero” jūrniekiem aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Rinkēvičs pateicās Hāvisto par Somijas iesaistīšanos, lai nodrošinātu konsulāro palīdzību aizturētajam Latvijas pilsonim Irānā, jo Latvijai nav vēstniecības šajā valstī.

Irānas varasiestādes joprojām liedz iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni, norāda ĀM.

Arī Rinkēvičs aģentūrai LETA teica, ka patlaban nekāda progresa šajā situācijā nav un iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni ĀM un tuviniekiem nav bijusi. Tāpat ministrs apliecināja, ka ĀM vēl nav saņēmusi atbildi uz Irānas vēstniecībai Stokholmā iesniegto notu ar aicinājumu atbrīvot Latvijas pilsoni.

Kā ziņots, Rinkēvičs iepriekš norādījis, ka šajā jautājumā ir jāapbruņojas ar zināmu pacietību, jo daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības.

Pagājušajā nedēļā Irānas aizturētā Latvijas jūrnieka atbrīvošanā iesaistīts arī Valsts drošības dienests (VDD).

VDD aģentūrai LETA pastāstīja, ka dienests sadarbojas ar citām valsts iestādēm Latvijā, lai apmainītos ar iegūto informāciju un koordinētu pasākumus kuģa apkalpes locekļa, Latvijas pilsoņa atbrīvošanai.

Kopš informācijas saņemšanas par Latvijas pilsoņa atrašanos starp aizturētajiem tankkuģa “Stena Impero” apkalpes locekļiem VDD veic darbības atbilstoši savai kompetencei.

Lai iegūtu plašāku informāciju par situāciju un lemtu par konkrētiem krīzes risināšanas pasākumiem, VDD sazinās ar ārvalstu partnerdienestiem, kā arī kompāniju, kurai pieder aizturētais kuģis.

Citus komentārus dienestā nesniedza.

Jau vēstīts, ka Latvijas ĀM apstiprināja, ka Irānas varasiestādes 19.jūlijā Hormuza jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi “Stena Impero”, kam ir Lielbritānijas karogs, un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais.

Saistītie raksti
Latvija vērsās pie Irānas, prasot nekavējoties atbrīvot Latvijas valstspiederīgo un pārējo kuģa apkalpi.

Pēc Latvijas ārlietu ministra teiktā, notikušais ir atbilde uz Irānas tankkuģa arestu, jo tas tika vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā. Jūlija sākumā pie Gibraltāra britu varasiestādes arestēja Irānas tankkuģi, kas tiek vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā.

LA.lv