×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Irānas zemestrīču upuru skaits sasniedz 250

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgajās zemestrīcēs, kas 11.augustā satricināja Irānas ziemeļrietumus, dzīvību zaudējuši vismaz 250 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 2000 ievainoti, informē amatpersonas. Varasiestādes bažījas, ka stihijas upuru skaits vēl varētu pieaugt.

Irānā svētdien, 12.augustā, pārtraukti glābšanas darbi pēc postošajām zemestrīcēm. Kā atzina par katastrofu vadību atbildīgais Iekšlietu ministrijas pārstāvis Hoseins Hadami, visi zemestrīcē izdzīvojušie saņēmuši palīdzību.

“Zem drupām nevienā ciematā vairs nav neviens cietušais, un visa nepieciešamā palīdzība ir sniegta,” valsts televīzijā skaidroja amatpersona, izsakot cerību, ka upuru skaits vairs nepieaugs.

Glābēji, kas naktī intensīvi strādāja, lai zem ēku drupām atrastu stihijā izdzīvojušos cilvēkus, tagad visu uzmanību veltīs, lai palīdzētu aptuveni tiem 16 000 cilvēku, kas spēcīgo zemestrīču dēļ palikuši bez pajumtes.

Jau ziņots, ka sestdien ar nelielu laika atstarpi Irānas ziemeļrietumus piemeklēja divas spēcīgas zemestrīces. Attiecīgi 6,2 un 6,0 magnitūdas stiprās zemestrīces notika netālu no Tebrīzas pilsētas, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz pusotru miljonu, vēsta Teherānas universitātes Seismoloģijas centrs.

Tikmēr ASV Ģeoloģijas pārvalde, kas novēro pazemes grūdienus visā pasaulē, vērtē, ka abu zemestrīču stiprums bijis attiecīgi 6,4 un 6,3 magnitūdas.

Pirmais pazemes grūdiens tika reģistrēts plkst.16.53 (plkst.15.23 pēc Latvijas laika). Tā epicentrs atradās 60 kilometrus no Tebrīzas Aharas apkārtnē.

Tikai 11 minūtes vēlāk sekoja gandrīz tikpat stiprs pēcgrūdiens.

Abu zemestrīču epicentri atradās gandrīz vienā uz tai pašā vietā desmit kilometru dziļumā.

Kopumā pēc spēcīgajām zemestrīcēm reģistrēti vairāk nekā 55 pēcgrūdieni, kas būtiski apgrūtināja meklēšanas un glābšanas darbus.

Irāna atrodas uz vairākām lūzuma līnijām starp zemes garozas plātnēm, tādēļ šai teritorijā bieži notiek zemestrīces. Daudzas no tām ir bijušas ļoti postošas.

2003.gada decembrī zemestrīce Irānā izdzēsa 31 000 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+