×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Irbe salīdzina Gudļevski ar kādreizējo NHL vārtsargu Fīru

Ilmārs StūriškaIlmārs Stūriška

Latvijas hokeja izlases treneris Artūrs Irbe vakar pasaules čempionātā debitējušo vārtsargu Kristeru Gudļevski salīdzināja ar kādreizējo NHL vārtsargu Grantu Fīru, kurš ir uzņems Hokeja Slavas zālē.

Fīrs bija spēlētājs, kuram gadījās ielaist tveramas ripas, bet viņš arī glāba komandu neticamos veidos. Zināmā mērā tā var raksturot arī Gudļevska sniegumu uzvarētajā spēlē pret Slovākiju ar 5:3. “Kristers ielaida ripas, kuras ļoti nevēlējās ielaist, taču tad, kad vajadzēja visvairāk, noķēra un deva iespēju komandai uzvarēt. Viņam nebija viegli, bija pārkoncentrējies – tik ļoti, ka brīžiem reaģēja vairāk nekā vajadzētu. Taču visiem kādreiz ir jāsāk un ļoti svarīgi, ka izdevās debitēt ar uzvaru. Bija patīkami redzēt, kā visi viņu atbalstīja, arī Edža (Edgars Masaļskis). Tā bija vienreizēja sajūta. Varēja just, ka veidojas komanda, kuru sadalīt būs grūti,” atzina Artūrs Irbe. Varēja noprast, ka izvēlēties vārtsargu rītdienas spēlei pret Vāciju nebūs viegli.

Artūrs ar Kristeru spēli pret Slovākiju paspējuši pārrunāt tikai virspusēji. “Viņam vajadzēja izdzīvot emocijas un uzvaras garšu, vienlaicīgi – gan augstumus, gan kritumus. Tam vēl būs laiks. No rīta spēlētāji atpūtās, bija treniņš un tagad ir visa diena, lai prātīgi aprunātos. Analizēt var labo un slikto, bet pozitīvais bija tas, ka komanda uzvarēja.”

Vācijai esot fiziski spēcīga izlase, kas līdz šim ar visiem pretiniekiem spēkojusies līdzīgi un paredzama saspringta cīņa. “Viņi būs fiziskāki nekā Slovākija, līdz ar to vajadzēs parādīt raksturu. Kad pretinieks spēlē fiziski, jāprot savaldīties un jāspēlē disciplinēti. Ja to ievēro, tad pārējo var saregulēt.”

Vācijas izlases rēķinā četrās spēlēs ir četri punkti, Latvijai – trīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+