×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Irbe un Lipmans atkal izrok kara cirvi

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Tā kā LHF prezidents Kirovs Lipmans ir atklāti norādījis uz manu neatbilstību Latvijas izlases trenera amatam, atsaucoties uz kādu mistisku Izglītības ministrijas prasību, tāpat no LHF puses tā prezidenta personā vairākus mēnešus nav izpildītas līguma saistības, neredzu par iespējamu turpmāko darbību K. Lipmana vadītajā sabiedriskajā organizācijā,” savu negaidīto lēmumu izplatītajā paziņojumā skaidro agrāk leģendārais vārtsargs Artūrs Irbe, kurš par izlases galvenā trenera kanādieša Teda Nolana palīgu oficiāli kļuva tikai šā gada aprīlī.

Kirovs Lipmans vakar “LA” pauda savu nostāju, norādot, ka Artūrs pārkāpis pilnvaras: “Viņš ir vārtsargu treneris, un tas nozīmē, ka spēles laikā nedrīkst runāt ar citiem hokejistiem.” Šādam uzskatam, saskaņā ar Lipmana teikto, piekrītot arī Nolans, lai gan žurnālistiem nav licis noprast, ka pienākumi uz soliņa būtu sadalīti nepareizi. Gluži otrādi – zināms, ka Nolanam ar Irbi ir ļoti labas attiecības. Turklāt aprīļa sākumā LHF izplatītajā paziņojumā bija teikts, ka Irbe pildīs Nolana palīga/konsultanta pienākumus, nevis būs vārtsargu treneris.

Bet būtiskākā problēma esot cita. “Mums no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta pārvaldes atnāca dokuments, ka Irbem nedrīkst maksāt algu kā trenerim, jo viņam nav trenera licences un atbilstošas izglītības. Ja mēs to būtu zinājuši, varējām oficiāli noformēt kādā citā amatā, jo skaidrs, ka pieredze ir pietiekami liela, lai trenētu vārtsargus,” uzsvēra Kirovs Lipmans. Ierēdņi LHF informējuši jūnijā. Par aprīli un maiju Irbem esot samaksāts, bet pēc tam to vairs oficiāli nevarēja darīt. Lipmans garantēja, ka treneris saņems visu, kas atrunāts līgumā, lai gan nesaprot, kāpēc Irbe visu vasaru pie viņa nav vērsies un nav strādājis ar Latvijas izlases vārtsargiem.

LHF prezidents paredzējis vēl tikties ar Irbi un vienoties, lai viņš turpina darbu treneru brigādē. Atteikuma gadījumā tikšot meklēts cits vārtsargu treneris. “Nekādas traģēdijas nebūs, meklēsim. Šajā amatā bijis Sergejs Naumovs. Varbūt runāsim ar Rīgas “Dinamo” par Jura Klodāna piesaisti,” Kirovs Lipmans atzīst, ka neviens nav neaizvietojams. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijas izlase jebkurā gadījumā spēs pienācīgi sagatavoties ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos nākamā gada februārī.

Jāpiebilst, ka Artūrs Irbe arī agrāk nav slēpis antipātijas pret Kirova Lipmana darbības stilu. LHF prezidents vasarā gribēja atbrīvoties no Teda Nolana, taču juridiski taisnība bija kanādieša pusē un viņš palika savā amatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+