×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Irbenes radioteleskopu kompleksam piešķir gandrīz miljonu eiro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir piešķīrusi papildus finansējumu 988 000 eiro apmērā Ventspils Augstskolas (VeA) Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) Irbenes radioteleskopu kompleksa renovācijai, informēja VeA speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Inta Ozola.

Finansējums nepieciešams, lai novērstu situāciju, kas var novest pie stagnācijas iestāšanās un apturēt līdzšinējo VSRC attīstību, kā arī radīt RT-32 ekspluatācijas pilnīgas pārtraukšanas risku un līdz ar to līdzšinējās partnerības pārtraukšanu starptautiskajos pētniecības ekselences tīklos.

Jau ziņots, ka vērienīga renovācija sākta Irbenes radioteleskopu kompleksā, bet piešķirtie līdzekļi neparedz ēkas jumta un balsta torņa renovāciju.

Projekta ieviešanas sākuma posmā, ārvalstu speciālistiem veicot abu radioteleskopu vadības un piedziņas sistēmu padziļinātu izpēti un radioteleskopa RT-32 spoguļa virsmas balsta konstrukcijas renovācijas darbu projektēšanu, tika secināts, ka, papildu projektā paredzētajām aktivitātēm, nepieciešams finansējums ēkas jumta un balsta sistēmas renovācijai, lai spētu nodrošināt nokrišņu nenonākšanu ēkas telpās un uz iekārtām, kas atrodas tajās. Tā kā VeA rīcībā nav nepieciešamo līdzekļu, augstskola vērsās ministrijā, lūdzot piešķirt papildus finansējumu.

Galvenie VSRC darbības virzieni ir fundamentālie pētījumi astronomijā un astrofizikā, lietišķie pētījumi kosmosa tehnoloģiju jomā, augstas veiktspējas skaitļošana un pielietojamās inženierelektronikas pētījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+