×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Irbeņu dzēriens pret vēdera vīrusu

irbenes2

Interjera dizainere Alma Bērziņa pašlaik dzīvo Amsterdamā. Līdztekus maizes darbam viņai vienmēr svarīga bijusi sevis izzināšana, tāpēc apgūti vairāki jogas novirzieni, meditācija, masāžas tehnikas.

 

Zaļā dzīvesveida cilvēks, vegāne un svaigēdāja; ļoti retajās veselības izklupienu reizēs viņa allaž tikusi galā bez aptiekā iegādājamām zālēm. 
Kad nesen gadījies saķert vēdera ligu, bet uz avioreisu, vienalga, jādodas, atcerējusies tautas medicīnas ieteikumu, ka labākās zāles pret caureju ir irbene.

 

 

Dara tā

* Puskilogramu irbeņu ogu ietuncī litra burkā, bagātīgi pārber ar cukuru (medus neder!) un ļauj pusstundu sasuloties.

* Tad ieber ogas glāzē (gandrīz līdz pusei), pārlej ar karstu ūdeni, saspaida un maziem malkiem izdzer. Sākumā maisījums garšo ar visiem paprāvajiem kauliņiem, pēc tam kārojas tikai pēc rūgteni saldā ogu izvilkuma. Pāris stundās izdzer trīs četras glāzes, un – temperatūra atkal normā, vemšana mitējusies, caureja tāpat.

Vēlāk Alma sākusi meklēt, kas grāmatās īsti rakstīts par šo recepti, kas atmiņā nākusi diezgan nejauši. Un atradusi! Allas Tartakas Lielajā zelta grāmatā – veselība bez zālēm tieši tā rakstīts: pret vēdera vīrusu – ar irbeņ
ogām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+